Sportowe osiągnięcia młodzieży powiatu gnieźnieńskiego

2009-06-02

Dużym sukcesem zakończył się udział drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, reprezentującej powiat gnieźnieński, w rozegranych w Śremie Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej w ramach „Licealiady”. Gnieźnieńska drużyna po meczu rozegranym 28 maja znalazła się w finałowej czwórce najlepszych zespołów szkół średnich województwa wielkopolskiego. Podobny sukces w zawodach na tym samym szczeblu odniosła drużyna ZSP nr 2 koszykarzy. Starostwo dofinansowało wyjazd zawodników.

Realizując natomiast założenia dydaktyczno – wychowawcze obejmujące zadania liceum ogólnokształcącego o profilu sportowo – obronnym, 28 maja Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zorganizowało we współpracy z Zarządem Powiatowym LOK-u XI Mistrzostwa Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w Krosie Strzeleckim rozgrywane o puchar starosty. Do rozgrywek stanęło 13 drużyn, w tym 9 reprezentujących szkolnictwo ponadgimnazjalne oraz 4 poziomu gimnazjalnego. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród 57 uczestników znalazło się 12 dziewcząt uprawiających tę trudną, wymagającą precyzji i tężyzny fizycznej, dyscyplinę sportową.


W kategorii szkół ponadgimnazjalnych miejsca na podium wywalczyły zespoły:

W kategorii szkół gimnazjalnych: W rozgrywkach indywidualnych najlepsi okazali się: Indywidualne zwycięstwo w kategorii dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych zdobyły: Indywidualne zwycięstwo w kategorii szkół gimnazjalnych wśród chłopców zdobyli: Indywidualne zwycięstwo w kategorii szkół gimnazjalnych wśród dziewcząt zdobyły:

Starostwo Powiatowe