Samorządowcy gola!

2009-09-14


W reprezentacji zagrali starosta Krzysztof Ostrowski, członek Zarządu Powiatu Marian Pokładecki, Adam Janusz, Adrian Kierzkowski, Tomasz Pokładecki, Tadeusz Stręk, Tomasz Francuszkiewicz, Dawid Stachowiak i Mateusz Czornak, Gnieźnianie znaleźli się w grupie F, razem z zespołem miasta Świnoujście, powiatu pszczyńskiego, powiatu kieleckiego i miasta Złotowa. Przegraliśmy jedynie z Kielcami (3:4), zremisowaliśmy ze Świnoujściem (1:1) i wygraliśmy ze Złotowem (6:1) oraz Pszczyną (1:0). Takie wyniki umożliwiły wyjście z grupy.

Kolejne mecze, mimo bardzo niesprzyjającej pogody, były bardzo udane dla drużyny naszego starostwa. Wygraliśmy z reprezentacją powiatu tczewskiego 1:0 oraz Urzędu Miasta Gniewkowo 5:4, dzięki czemu awansowaliśmy do ćwierćfinału mistrzostw. Mecz z Urzędem Miasta Olsztyn był bardzo emocjonujący i zakończył się remisem – 1:1. O dalszym awansie decydowały więc rzuty karne. Niestety, na tym etapie zabrakło nam szczęścia. Mimo to wywalczyliśmy bardzo dobre, bo piąte miejsce. Trzecie i drugie miejsce zdobyli nasi przeciwnicy z grupy F – odpowiednio powiat pszczyński oraz miasto Świnoujście. Jest to dowodem na to, jak silna była to grupa. Mistrzem Polski samorządowców został Urząd Miasta Nowy Sącz.

Do gnieźnieńskiego starostwa, oprócz pucharu za zajęcie piątego miejsca trafiła jeszcze inna, niezwykle ważna nagroda – Puchar Fair Play. Bramkarz gnieźnieńskiej reprezentacji natomiast – Dawid Stachowiak został uznany najlepszym bramkarzem mistrzostw. Serdecznie gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy tytułu mistrza za rok.Starostwo Powiatowe