I Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

2010-06-15

Honorowy patronat nad tym ważnym społecznie wydarzeniem objął senator RP Piotr Gruszczyński oraz wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak. Witając przybyłych gości oraz uczestników sportowych zmagań, przewodniczący Paweł Kiczyłło powiedział: - Olimpiada jest doskonałą zabawą o charakterze sprawnościowo-sportowym, z zachowaniem olimpijskiej tradycji wręczania pamiątkowych medali dyplomów i pucharów. Impreza ma na celu integrację środowiska i jego aktywizację ruchową. Zależy nam na popularyzacji kultury fizycznej i rekreacji zarówno wśród niepełnosprawnej dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

Oficjalnego otwarcia zawodów, z zachowaniem olimpijskiego ceremoniału, dokonał wicestarosta Dariusz Pilak: - Sport ma przynosić radość, integrować i wzmacniać fizycznie. Cieszę się, że organizacja tej pierwszej w powiecie paraolimpiady doszła do skutku. Jestem przekonany, że sukcesywnie będą się powiększać zastępy uczestników kolejnych olimpiad, że spotka się ona z jeszcze większym zainteresowaniem. Życzę wszystkim uczestnikom zwycięstwa, jak najlepszych wyników i świetnej zabawy. I Powiatową Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych uważam za otwartą.

Zawodnicy rywalizowali w różnych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Były więc rzuty do kosza piłką, rzuty ringo i lotkami, slalom z piłką, przeciąganie liny, wreszcie najbardziej kojarzone z olimpiadą biegi: na 50 m oraz wózkami na 20 m. Zawodników i organizatorów wspomagali słuchacze Medycznego Studium Zawodowego. Emocje sportowe udzieliły się zarówno zawodnikom, jak ich opiekunom, udowadniając, że integracja różnych środowisk jest możliwa i ze wszech miar konieczna.