Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

2014-01-24

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu jak B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty.

Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości ale też refleksji, to połączenie wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energia, którą muzykom i słuchaczom daje blues!!!

Skład zespołu: Przed Nocną Zmianą Bluesa wystąpi gnieźnieński zespół Prima Wera.

Bilety w cenie 25 zł. w przedsprzedaży, 35 zł. w dniu koncertu do nabycia w eSTeDe od poniedziałku 27 stycznia.
Starostwo Powiatowe