Trwa kwalifikacja wojskowa

2014-03-24

Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej mieści się w Centrum Aktywności Społecznej LARGO przy ul. T. Kościuszki 7.

Kwalifikacja wojskowa obejmuje całokształt przedsięwzięć mających na celu ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej i wstępnym przeznaczeniu do poszczególnych form powszechnego obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, osób jej podlegających. Obowiązkowi stawienia się podlegają mężczyźni, którzy w b.r. kończą dziewiętnaście lat życia, ale również kobiety, które kończą w b.r. dziewiętnaście lat życia i w tym roku szkolnym lub akademickim kończą naukę: Do kwalifikacji wojskowej mogą stawić się również ochotnicy.
Z terenu powiatu gnieźnieńskiego kwalifikacji wojskowej łącznie podlega 920 osób, w tym: