Gnieźnieńskie obchody 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

2014-12-18

W niedzielę pamięć Powstańców uczcimy mszą święta i uroczystą Sesją Rady Miasta Gniezna.

O przebiegu tegorocznych obchodów rocznicowych - na konferencji prasowej w Starym Ratuszu poinformowali Robert Gaweł – Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Michał Powałowski – Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Damian Weber i Łukasz Elantkowski z GRH „Dragoner 1918”.

Jak wspólnie podkreślali organizatorzy – rocznicowe przedsięwzięcia mają w sposób atrakcyjny i niecodzienny przybliżać mieszkańcom ważne w dziejach lokalnej społeczności wydarzenia i wzmacniać naszą pamięć historyczną.

Zapraszamy do zapoznania się z programem rocznicowych obchodów w Gnieźnie:

27 grudnia 2014 r. (sobota) Akcja rozegra się na starym dworcu „Winiary” w okolicy „Galerii Gniezno”. W programie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w towarzystwie grupy wokalnej “Fantazja”, chóru “Metrum” i orkiestry dętej. Dla wszystkich zmarzniętych ciepłe napoje i grochówka. Dojazd na miejsce widowiska bezpłatnym autobusem MPK o godzinie 13.45 z przystanku na ul. Dworcowej w kierunku dworca „Winiary”.

28 grudnia 2014 r. (niedziela) Organizatorzy i sponsorzy:
Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie, Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Gniezno”, Urząd Miasta Gniezna, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, GRH “Dragoner 1918”, Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia, Instytut Rozwoju i Promocji Kolei „TurKol.pl”, Lech Pils, ZHP, White Taste, MPK Gniezno, MOK, eSTeDe, PSS Społem, Skład opału „SYLJAR”
Starostwo Powiatowe