Dzieci z całej Polski walczą o wycieczkę do Powiatu Gnieźnieńskiego

2016-06-02

można zagłosować na wybraną relację z lekcji kreatorskiej. Nagrodą w konkursie jest 3-dniowa wycieczka do Gniezna we wrześniu br. dla pięciu zwycięskich drużyn.

O przyjazd do Gniezna w roku jubileuszu 1050 – tej rocznicy chrztu Polski walczą m.in. drużyny z odległych regionów kraju – z Podlasia, Małopolski, Mazowsza, Pomorza oraz Pomorza Zachodniego.

Termin nadsyłania prac upłynął w dniu 23 maja. Komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli organizatorów konkursu oraz autorów scenariuszy lekcji, na podstawie których należało przygotować relację z wybranej lekcji kreatorskiej, wyłoniła 18 drużyn, które mają szansę powalczyć o główną nagrodę w konkursie.

Przypomnijmy, na bazie przygotowanych scenariuszy lekcji i kart pracy opublikowanych na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl w dziale ‘konkurs’ oraz ‘scenariusze lekcji’ w marcu br. został ogłoszony konkurs dla dzieci z klas IV - VI szkół podstawowych w całej Polsce. Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie relacji z przeprowadzonych lekcji kreatorskich.

Sfilmowane i nadesłane lekcje są obecnie poddane pod głosowanie internautów na www.kulturapiastowdladzieci.pl. Autorzy zwycięskich nagrań (reprezentanci 5 szkół max. po 9 uczestników, tj. opiekun i 8 uczniów) otrzymają nagrodę główną w konkursie. Na zwycięzców czeka trzydniowa wycieczka do Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w terminie 14 – 17 września 2016 roku. Konkurs został uwzględniony w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2016/2017.

Organizatorem konkursu jest Powiat Gnieźnieński. Konkurs został objęty patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. I ogólnopolski Konkurs dla dzieci pn. Tu powstała Polska odbył się w roku 2015.

Konkurs jest częścią składową ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla dzieci i młodzieży, dofinansowanej ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966.
Starostwo Powiatowe