Przed nami kolejna edycja Akademia Gitary: festiwal!

2016-06-09

w towarzystwie sopranistki Chen Reiss oraz dyrektora artystycznego Festiwalu Łukasza Kuropaczewskiego i wiolonczelisty Dávida Adorjána.

Uzupełnieniem oferty programowej w Gnieźnie będzie koncert klasycznego wirtuoza gitary Judicaël’a Perroy’a, 28 sierpnia br., o godz. 19:30 w Kościele Farnym, a także wydarzenie w rytmie rozrywkowym - koncert Krzysztofa Zalewskiego (Zalewski Solo Act), 10 września o godz. 19:00 w Amfiteatrze Centrum Kultury "Scena To Dziwna".

Jak zaznaczają organizatorzy 9. edycja Akademia Gitary: festiwal, realizowana na przełomie sierpnia i września 2016 roku, to miesięczny maraton gitarowy przemierzający Wielkopolskę̨. Wykorzystując potencjał, jaki tkwi w gitarze, tworzymy jeden z największych koncertowych projektów, poświęconych gitarze i muzyce klasycznej w Polsce. Festiwal to blisko 40 wydarzeń́, realizowanych w prawie 30 miastach i małych miejscowościach, których organizacji przyświecają̨ cele o charakterze artystycznym, edukacyjnym i obywatelskim.

Na program 9. Akademii Gitary składała się̨ nie tylko różnorodna oferta artystyczna ale i turystyczna, których połączenie zachęca mieszkańców Wielkopolski oraz odbiorców Festiwalu do mobilności i aktywnego uczestnictwa w kulturze. Akademia Gitary od ośmiu lat łączy pod jedną marką kulturalną ponad 70 podmiotów z Wielkopolski – organizacji pozarządowych, instytucji kultury i młodych przedsiębiorców. To właśnie wysiłek tak wielu ludzi, melomanów, pasjonatów muzyki i artystów, pomaga stworzyć́ przedsięwzięcie o tak dużym zasięgu.
Starostwo Powiatowe