Dożynki powiatowo-gminne już 4 września!

2016-09-02

oraz starostów dożynkowych i ich asystentów zaprosili mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego i gminy Łubowo na tegoroczne dożynki powiatowo-gminne, które odbędą się już 4 września na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Dziekanowicach.

Dożynki powiatowo-gminne rozpocznie Msza św. o godzinie 13.00 w kościele pw. Św. Anny i św. Wawrzyńca w Dziekanowicach (Skansen). Tuż po uroczystej Eucharystii i przejściu korowodu, na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbędą się tradycyjne uroczystości obrzędowe z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty”, po których na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji i gwiazdy wieczoru – Halina Benedyk oraz Long & Junior. Podczas dożynek będzie można także podziwiać pokazy akrobacji lotniczych grupy Żelazny.

Konferencja prasowa w eSTeDe była również okazją do przedstawienia starostów dożynkowych (powiatowych i gminnych) oraz ich asystentów. Pani Maria Lisiecka, starościna dożynek, wspólnie z mężem Andrzejem prowadzi gospodarstwo rolne we wsi Kosowo (gm. Czerniejewo o powierzchni 72 ha). Gospodarstwo zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą.

Pani Maria aktywnie udziela się społecznie na rzecz sołectwa i gminy Czerniejewo. Pan Mirosław Nowak, starosta dożynek, prowadzi z synami gospodarstwo rolne w Żydówku (gm. Łubowo) o powierzchni 230 ha. Specjalizuje się w produkcji roślinnej – rzepak, buraki cukrowe, zboża i kukurydza oraz produkcji zwierzęcej – hodowla trzody chlewnej. Pan Mirosław pełni obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Łubowo, a od 2006 roku jest sołtysem wsi Żydówko.

Pani Monika Bryjak, asystentka starostów dożynkowych, jest uczennicą IV klasy Technikum Mechanizacji Rolniczej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie. Planuje kontynuować naukę związaną z tematyką rolniczą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pani Monika wspólnie z mamą oraz rodzeństwem prowadzi gospodarstwo rolne położone we wsi Dziekanowice (gmina Łubowo) które zajmuje się produkcją roślinną oraz hodowlą brojlerów.

Pan Jakub Szczepaniak, asystent starostów dożynkowych, jest delegatem Wielkopolskiej Izby Rolniczej w powiecie gnieźnieńskim. Prowadzi wspólnie z rodzicami gospodarstwo rolne o powierzchni 70 ha w miejscowości Ujazd, (gm. Kiszkowo). Gospodarstwo jest nastawione na produkcję roślinną - rzepak, buraki cukrowe, zboża oraz hodowle trzody chlewnej.

Pan Janusz Labrenc, starosta gminny, prowadzi wspólnie z synami gospodarstwo rolne o powierzchni 64 ha w miejscowości Fałkowo (gm. Łubowo). Pani Emilia Dolata, starościna gminna, wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 183 ha we wsi Pierzyska (gm. Łubowo).


Starostwo Powiatowe