Finał II ogólnopolskiego konkursu dla dzieci, 14-17 września

2016-09-13

O przyjazd do Gniezna w roku jubileuszu 1050 – tej rocznicy chrztu Polski walczyły drużyny ze szkół podstawowych w całej Polsce. Do decydującego etapu zakwalifikowało się 18 drużyn. Głosowanie internautów zostało przeprowadzone na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl . Trwało ono dwa tygodnie, zakończyło się o godz. 24.00 w dniu 15 czerwca. W sumie na wszystkie prace oddano 8700 głosów.
Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie relacji z przeprowadzonej lekcji kreatorskiej na podstawie wybranego scenariusza i kart pracy opublikowanych na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl. W nagrodę 5 zwycięskich drużyn przyjedzie już w najbliższą środę 14 września (na koszt organizatorów konkursu) do Gniezna na Wielki Finał. Dzieci spędzą w Gnieźnie 3 dni, do soboty 17 września.
W programie pobytu zaplanowano szereg atrakcji od wieczoru integracyjnego, przygotowanego przez CK eSTeDe, poprzez historyczne warsztaty i wizyty w najciekawszych muzeach naszego powiatu, aż po inaugurację nowej gry turystycznej rozgrywanej, dzięki współpracy z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, na Ostrowie Lednickim. Bardzo uroczystym momentem wizyty będzie spotkanie wszystkich drużyn z abp. Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski.
Laureaci konkursu otrzymali również stosowny wpis na świadectwach szkolnych w roku szkolnym 2015/2016.
Organizacja II edycji konkursu dla dzieci to elementy projektu pn. „Ogólnopolska kampania edukacyjna dla dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Chrzest 966. W ramach projektu opracowane zostały również scenariusze lekcji adresowane do nauczycieli historii w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także został wydrukowany w ilości 40 tys. szt. i przesłany do wszystkich szkół w Polsce V plakat z serii Kultura Piastów dla dzieci na temat chrztu Mieszka I.
Starostwo Powiatowe