I Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małych Form Graficznych

2005-09-10

I Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małych Form Graficznych Europa w znakach odbywa się pod honorowym patronatem Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Prof. dr. hab. Henryka Muszyńskiego oraz Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Prof. dr. hab. Stanisława Lorenca w ramach VI Zjazdu Gnieźnieńskiego. Kulminacyjnym punktem Biennale będzie wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac, które będzie można oglądać w Collegium Europaeum Gnesnense UAM od 16 września 2005 r. Wystawie towarzyszyć będzie katalog prac, wydany przez organizatorów imprezy. Międzynarodowe jury nagrodzi trzy najlepsze prace oraz przyzna dwie nagrody dodatkowe spośród 1200 grafik nadesłanych z ponad 40 państw świata.