1000 dębów na Święto Lasu

2018-05-03

Stało się tradycją, iż z okazji obchodzonego z końcem kwietnia Święta Lasu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Nadleśnictwo Gniezno organizuje edukacyjną akcję ekologiczną. Tym razem w przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Witkowie, którzy 27 kwietnia br., posadzili 1 tys. sadzonek dębów na terenie Leśnictwa Stary Dwór.

- To niezwykle ważna, szczególnie w kontekście edukacyjnym inicjatywa –  mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Drzewa odgrywają w naszym życiu ogromną rolę, a my mamy dziś szansę podziękować naturze za jej piękno i wszystko to, co robi dla naszego zdrowia. Podczas tegorocznej akcji zasadziliśmy około 1 tys. sztuk sadzonki dębu. Warto także pamiętać, iż sześcioletni bilans akcji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wspólnie z Nadleśnictwem Gniezno to ponad 11,5 tys. sadzonek. Bardzo dziękuję jej wszystkim uczestnikom – dodaje starosta B. Tarczyńska.

Akcję dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w ramach przedsięwzięcia „Środowisko ponad wszystko - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.