Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej

2018-10-05

„Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, pod takim hasłem w powiecie gnieźnieńskim odbył się Ogólnopolski Dzień Sprzątania Świata. Na miejsce tegorocznej akcji, z udziałem młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, wybrano Leśnictwo Stary Dwór.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony. Od 2010 roku w ramach przedsięwzięcia udało się zebrać 22,5 tony odpadów. Tylko w tym roku, waga zebranych śmieci to około 1,5 tony. Akcja „Sprzątania świata” organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie we współpracy z Nadleśnictwem Gniezno, w ramach kampanii dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pn. „Środowisko ponad wszystko - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.