Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne podsumowane

2018-10-18

17 października br. w Starostwie Powiatowym, odbyło się Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Hasło tegorocznego wydarzenia, poświęconego tradycyjnie popularyzacji ochrony środowiska oraz promocji lokalnych działań ekologicznych to „Zmiany klimatyczne – niesamowite, groźne, ciekawe ”.

Uczestnicy forum mogli wysłuchać prezentacji przedstawicieli Nadleśnictwa Gniezno oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Rozstrzygnięto także tematyczny konkurs fotograficzny, w którym pierwsze miejsce zajęła Vanessa Bechert z II Liceum Ogólnokształcącego, drugie Dominika Smolińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, a trzecie Bartłomiej Degórski z I Liceum Ogólnokształcącego. Wyróżnienia otrzymali Natalia Lisiecka, Marta Pokorzyńska oraz Maciej Kałek.

Wydarzenie zorganizowano w ramach przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pn. „Środowisko ponad wszystko - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.