Letnia międzynarodowa wymiana młodzieży

2019-06-25

24 czerwca dziesięcioro podopiecznych Świetlicy Środowiskowej „Dzieci z Chmur” oraz Zespołu Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie rozpoczęło wypoczynek w Luckenwalde – stolicy powiatu Teltow-Flaeming w Niemczech.

Organizacja wakacyjnego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu możliwa była dzięki współpracy Powiatu Gnieźnieńskiego z partnerskim Powiatem Teltow-Flaeming, w tym przede wszystkim kadrą Młodzieżowego Centrum w Luckenwalde. Podczas tygodniowego pobytu w Niemczech na uczestników wyjazdu czekać będzie szereg atrakcji obejmujących między innymi całodniową wycieczkę do Berlina, zajęcia rekreacyjno-sportowe i integracyjne.

Całość przedsięwzięcia finansowana jest z budżetu Powiatu Teltow-Flaeming i Powiatu Gnieźnieńskiego.