Sukces ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Gnieźnie

2021-03-30

Maciej Trzaskowski, uczeń czwartej klasy technikum w Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie,  zdobył II miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu: "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu – FAST". Praca konkursowa to doświadczenie "Magnes w magnes – prąd indukcyjny".

Do finału konkursu, który odbył się 27 marca 2021 r. w formie zdalnej, zakwalifikowało się szestastu licealistów i tylko jeden uczeń technikum. Maciej Trzaskowski otrzymał roczne stypendium naukowe oraz gwarancję przyjęcia na wybrany kierunek UMK.

Konkurs jest organizowany od  2010 roku przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu oraz Fundację Aleksandra Jabłońskiego. Przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, zainteresowanych studiowaniem na UMK w Toruniu astronomii, fizyki lub fizyki technicznej. Wszyscy laureaci otrzymują gwarancję przyjęcia na studia na dowolnym kierunku prowadzonym przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, na automatyce i robotyce, astronomii, fizyce, fizyce technicznej lub informatyce stosowanej.