Azyle drogowe dla pieszych na ul. 3 Maja

2021-05-07

Na ulicy 3 Maja w Gnieźnie pojawiły się azyle drogowe dla pieszych, zlokalizowane dokładnie w rejonie dwóch przejść w obszarze skrzyżowania z ulicami Chociszewskiego i Kilińskiego.

W ramach robót, zrealizowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg, wykonano również malowanie poziome wydzielające pasy ruchu bezpośrednio przy azylach drogowych. Ponadto, uwzględniając konieczność zapewnienia swobodnego i bezpiecznego przejazdu dla autobusów lub samochodów ciężarowych, wykonawca zamontował w tym miejscu znak B 36 „zakaz zatrzymywania się”.

Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na ulicy 3 Maja w obszarach przejść dla pieszych oraz ograniczenie prędkości pojazdów, których kierowcy bardzo często na tym odcinku łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego, stanowiąc tym samym duże zagrożenie dla pieszych i innych kierowców.