Wieczór z Mozartem w katedrze

2021-06-22

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” wystąpił w niedzielę 20 czerwca br. podczas jubileuszowego X Koncertu Prymasowskiego „Wieczór z Mozartem” w gnieźnieńskiej Archikatedrze.

W programie usłyszeć można było Mszę koronacyjną C-dur (w wersji z organami) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Podczas muzycznego wydarzenia pod batutą Macieja Wielocha wystąpili m.in. Monika Mych (sopran), Małgorzata Woltman-Żebrowska (alt), Damian Żebrowski (tenor), Andrzej Ogórkiewicz (bas). Przy organach zasiadł Mirosław Gałęski. Koncert upamiętnił 90. rocznicę nadania archikatedrze gnieźnieńskiej tytuły bazyliki mniejszej, był też okazją do podziękowań za zaangażowanie i wieloletnią pracę ks. Jana Kasprowicza, któremu Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wręczył z tej okazji okolicznościowy medal.

Koncert zorganizowano pod honorowym patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego oraz Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza.