Informacja o powiatowym punkcie zbiórki środków dla Ukrainy

 

 

W środę, 2 marca 2022 r., rusza powiatowy punkt pomocy dla obywateli Ukrainy. Można dostarczać dary zgodnie z potrzebami wyszczególnionymi na wykazie od Wojewody i naszych partnerów na Ukrainie. Będą one przekazywane dalej do wojewódzkiego magazynu (hubu przeładunkowego). Służby wojewody zadbają o to, by konkretna pomoc odpowiedziała na konkretne potrzeby mieszkańców Ukrainy. Część z przekazanych darów trafi również jako pomoc do naszych partnerskich samorządów z Ukrainy (Rejon Humański, Miasto Browary). Punkt mieści się w budynku hali sportowej przy ul. Jana III Sobieskiego 20 w Gnieźnie (wjazd od ul. Chrobrego i ul. Sobieskiego). Punkt czynny będzie w dni robocze w godz. 12-18 oraz soboty w godz. 9-13. 

Aktualizacja: Na obecną chwilę nie przyjmujemy ubrań, będą one zbierane oddzielnie dla konkretnych rodzin, które przyjadą do powiatu gnieźnieńskiego i zostaną określone dokładne ich potrzeby. W Powiatowym Punkcie Zbiórki w Gnieźnie nadal przyjmujemy dary dla uchodźców z Ukrainy. Najpotrzebniejsze rzeczy to przede wszystkim: żywność (również dla niemowląt), śr. higieny, chemia, art. papiernicze/szkolne. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

Ważne: Ogromną prośbę kierujemy do organizatorów większych zbiórek (w szczególności gmin), by kompletowali rzeczy wg kategorii. To zdecydowanie przyspieszy wysyłkę nadwyżek z punktu powiatowego do magazynu wojewódzkiego.

 

Lista potrzeb:

Wykaz najpotrzebniejszych rzeczy został przygotowany wg wytycznych Wojewody Wielkopolskiego oraz informacji przekazywanych nam drogą mailową od partnerskich samorządów z Ukrainy.

 

Żywność

Środki higieny i czystości

Materiały/środki opatrunkowe

Inne

 

 

 

Starostwo Powiatowe