BIPCzwartek, 30.6.2022

Bezpieczne przejścia dla pieszych przy SP nr 8

28 grudnia 2021 r. w Poznaniu zawarta została umowa pomiędzy wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim, a Powiatem Gnieźnieńskim reprezentowanym przez starostę gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego, której przedmiotem jest dofinansowanie przebudowy przejść dla pieszych przy ul. 17 Dywizji Piechoty oraz ul. Pawła Cymsa w okolicy Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie.

Całkowity koszt przebudowy wyniesie blisko 330 tys. złotych. Wkład własny z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego określono na ponad 241 tys. złotych. Inwestycja otrzyma dofinansowanie kwotą blisko 90 tys. złotych.