BIPWtorek, 09.8.2022

Świętowanie w strażnicy

Świętowanie w strażnicy
Nie od dziś wiadomo, że strażacy, przy okazji świąt czy uroczystości, gdy tylko mogą, korzystają z pompy. Naturalnie nie chodziło tym razem o sprzęt gaśniczy, a oprawę, jaka miała miejsce w ubiegły piątek.

We wrześniu do użytku oddano nową część obiektu przy ul. Chrobrego, gdzie się znalazły nowe pomieszczenia socjalne i stanowisko dowodzenia. Świeżo oddany budynek, powstał nie bez kłopotów (piszemy o tym w „Dla umarłych i…żywych), więc tym bardziej cieszy fakt, że doszło do jego szczęśliwego ukończenia.

Do Gniezna zawitała rzesza gości, od wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Zbigniewa Sosnowskiego, zastępcę komendanta głównego PSP Wojciecha Mendelaka, przez parlamentarzystów, strażaków z zaprzyjaźnionego powiatu Teltow Fleaming w Niemczech i miasta partnerskiego Esztergom na Węgrzech, do arcybiskupa Henryka Muszyńskiego i włodarzy powiatu i miasta ze starostą gnieźnieńskim Krzysztofem Ostrowskim i prezydentem Jackiem Kowalskim.

Piątkowe uroczystości rozpoczęły się mszą św. w naszej katedrze, po której przeszła przez miasto defilada z orkiestrą dętą PSP w Słupcy, zabytkowym wozem konnym, strażakami i zaproszonymi gośćmi z kraju i zagranicy. Wszyscy życzyli naszym strażakom powodzenia i pomyślności a starosta K. Ostrowski zapewnił ich, że zawsze mogą liczyć na pomoc władz powiatowych. Jednak, przy okazji wizyty wiceszefa MSWiA, starosta gnieźnieński powiedział: Przy okazji wizyty przedstawiciela rządu pozwolę sobie na małą dygresję. Miało tu powstać Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Społeczność lokalna zrobiła swoje, strażacy również, a wszystko skończyło się na Powiatowym Stanowisku Ratowania, wszystko przez zmiany legislacyjne. Mam nadzieję, że nowe, nad którymi pracuje rząd sprawią, iż będzie tu jednak CPR.

PK
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych