BIPNiedziela, 26.3.2023

Dyskusje o innowacjach

Dyskusje o innowacjach
Hasłem naczelnym tegorocznego Tygodnia Gospodarki były innowacje. Z tego też powodu zorganizowana została konferencja poświęcona temu zagadnieniu.

Innowacje to przede wszystkim prace naukowo-badawcze, rozwój technologii. Jest to jednak również pojęcie szersze, gdyż mamy z nim do czynienia w wielu innych dziedzinach życia – powiedział rozpoczynając konferencję Herbert Vogler, prezes Agencji Rozwoju Gospodarczego Teltow-Fläming, organizator Tygodnia Gospodarki. Jak dodał, temat taki został wybrany także dlatego, iż powiat Teltow-Fläming zajmuje wiodącą pozycję pod względem innowacji. Jako przykład wyróżniających się innowacyjnych rozwiązań prezes Vogler wymienił Park Biotechnologii, lotnisko Schönhagen i Fläming-Skate.

Wykład na temat innowacji przedstawił podczas konferencji prof. Rainer Voβ z Wyższej Szkoły Technicznej Wildau. Jak przyznał, innowacja jest napędem rozwoju gospodarczego, mimo iż dwie trzecie pomysłów nie dociera w ogóle na rynek, a spośród tych które tam dotrą wiele nie odnosi sukcesu, gdyż nie zostają zaakceptowane przez odbiorców. Innowacja to jest ewolucja. Nie mogą być wprowadzane zbyt wielkie i szybkie innowacje – podkreślił prof. Voβ.

Podczas Tygodnia Gospodarki odbyła się także uroczystość wręczenia nagród firmom, które wyróżniły się w zakresie wprowadzonych innowacji.

Gnieźnieńska delegacja miała możliwość odwiedzenia tych firm i zapoznania się z realizowanymi w nich rozwiązaniami.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki