BIPNiedziela, 26.3.2023

Z serca dla serca

Z serca dla serca

Sprzęt został zakupiony z pieniędzy samorządów powiatowych i miejskich. Gminy z powiatu gnieźnieńskiego (Mieleszyn, Niechanowo, Kłecko, Gniezno, Trzemeszno, Czerniejewo, Kiszkowo) przekazały prawie 100.000 złotych na zakup sześciu łóżek kardiologicznych, posiadających pełną automatyzację, pozwalającą na łatwiejszą i bezpieczniejszą możliwość ułożenia chorego. Przekazany został także system kardiomonitorów, monitorujący pracę serca pacjenta.

Starosta Krzysztof Ostrowski z wielką radością uczestniczył w przekazaniu sprzętu – „Z mocy ustawy właścicielem szpitala jest powiat. Tym bardziej chciałem podziękować, że w takich to niełatwych czasach, znajdują się środki na rozwój i rozbudowę szpitala.Teraz jest coraz lepszy sprzęt, coraz bardziej nowoczesny. I samo finansowanie z budżetu państwa nie wystarcza. Tym większe podziękowanie za zrozumienie ze strony gmin. To, co państwo robicie rokrocznie, zasługuje na wyrazy szacunku i podziękowania”.

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Włodzimierz Pilarczyk podziękował jednocześnie Starostwu Powiatowemu, za przekazanie w ubiegłym roku 620.000 złotych na termomodernizację budynków szpitalnych przy ulicy św. Jana. Dodatkowo starostwo wsparło rozbudowę szpitala przy ulicy 3 Maja, przeznaczając kwotę 730.170 złotych.

Ordynator oddziału kardiologicznego dr Andrzej Główka uważa, że powiat gnieźnieński może być przykładem współpracy samorządowej i zrozumienia na potrzeby dbania o dobro mieszkańców. A taka instytucja jak szpital powinna być najpiękniejszym miejscem w powiecie, powinna być najlepiej wyposażona i najbardziej bezpieczna dla każdego.

Kinga Świtalska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki