BIPPiątek, 09.6.2023

Promocja szkół i uczelni na targach edukacyjnych

Promocja szkół i uczelni na targach edukacyjnych
Władze powiatu reprezentowali wicestarosta Dariusz Pilak i przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli Rady Miejskiej oraz przedstawicielki Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.

Wszystkich gości powitał w imieniu organizatorów dyrektor TEB „Edukacja”, Grzegorz Sierzchuła. Podziękował za przybycie nie tylko zaproszonym gościom, ale również swoim partnerom organizacyjnym, zwłaszcza profesorowi Leszkowi Mrozewiczowi, dyrektorowi Kolegium Europejskiego UAM.

Otwarcia targów dokonał wicestarosta Dariusz Pilak. Zaznaczył, że edukacja w Polsce to dzisiaj jeden z ważniejszych obszarów życia społecznego, umożliwiający naszej ojczyźnie dynamiczny rozwój. Przypomniał, że targi edukacyjne to nie tylko miejsce prezentacji szkół i uczelni, ale również nieocenione źródło wiedzy, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz znakomita okazja sprawdzenia tego, co dzieje się na naszym rynku edukacyjnym. Wyraził również zadowolenie, że każda kolejna edycja targów jest bardziej efektowna i skupia coraz większą ilość wystawców i zwiedzających. Kończąc swoje wystąpienie, wicestarosta życzył wszystkim zainteresowanym inspirujących doświadczeń, a organizatorom pogratulował konsekwencji w promocyjnych działaniach na rzecz lokalnego środowiska oświatowego.

Niewątpliwą atrakcją programu były popisy artystyczne zespołów muzycznych „Strzecha” z Trzemeszna oraz „Tęcza”, reprezentującego Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarskich UAM. Kolorytu przedsięwzięciu dodał też pokaz mody przygotowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych z Gniezna oraz pokaz sztuk walki słuchaczy Centrum Szkoleniowo – Dydaktycznego „DELTA”.

W bogatym harmonogramie imprez towarzyszących znalazł się także turniej piłki koszykowej rozgrywany w sali gimnastycznej Kolegium Europejskiego o puchar Gnieźnieńskich Targów Edukacyjnych. Do zawodów stanęły cztery drużyny: UAM, I i II Liceum Ogólnokształcącego oraz Kadra Juniorów województwa wielkopolskiego. Po fascynujących zmaganiach zwycięstwo odniosła Kadra Juniorów.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a organizatorzy już zapowiedzieli zmianę formuły imprezy w roku przyszłym. Czekamy na kolejną, jeszcze atrakcyjniejszą edycję.

Barbara Plucnerdrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki