BIPŚroda, 29.3.2023

I Gnieźnieński Spływ Kajakowy

W zawodach udział wzięły 44 osoby plus obsługa trasy. Uczestnicy pochodzili z Gniezna, Poznania i Jarocina.

Kajakarze przepłynęli odcinek Wełny, następnie jezioro Zioło i wpłynęli na jezioro Dziadkowskie, do mety, która znajdowała się przy gospodarstwie agroturystycznym państwa Amrozińskich w Kowalewie.

Posilić mogli się tam ciepłą grochówką, kiełbasą z grilla, chlebem ze smalcem, ogórkami małosolnymi, pieczywem oraz ciepłymi i zimnymi napojami.

Na mecie również wójt gminy Mieleszyn – Janusz Kamiński uhonorował pucharami najmłodszego i najstarszego uczestnika spływu. Natomiast organizator spływu - Bogusław Rzyski wręczył dzieciom – kajakarzom okolicznościowe plakietki. Wszyscy uczestnicy liczą, że był to pierwszy, ale nie ostatni tego rodzaju spływ.