BIPPiątek, 09.6.2023

90. lecie Policji Państwowej

90.  lecie Policji Państwowej

Po uroczystym przemarszu funkcjonariuszy do Katedry na mszę święta poświęconą obchodom rocznicy istnienia policji oraz corocznego święta stróżów prawa, delegacje przemaszerowały do I Liceum Ogólnokształcącego, w którym odbyła się druga część ceremonii.

Przed uroczystą akademią można było podziwiać zdjęcia z galerii wykonanej przez Pana podinspektora Adama Mendala – Komendanta Komisariatu Policji w Kłecku. W trakcie ceremonii wręczono szereg nagród oraz awansów zawodowych, a także trzy zafundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego dla wyróżniających się funkcjonariuszy. Rozstrzygnięto także konkurs współorganizowany przez powiat gnieźnieński na najlepszego policjanta patrolowego. Członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk wręczył sześciu nagrodzonym mundurowym nagrody w postaci czeków pieniężnych. Podczas oficjalnych przemówień wszyscy zaproszeni goście życzyli policjantom wielu lat owocnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Wojciech Krawczyk dziękował za odwagę, zaangażowanie oraz wyraził nadzieję na dalszą dobrą współpracę ze służbami policji i życzył wytrwałości w dalszym wykonywaniu obowiązków.