BIPNiedziela, 26.3.2023

Wojewódzkie Święto Plonów

Wśród uczestników dożynek nie zabrakło oczywiście delegacji Powiatu Gnieźnieńskiego. Główne uroczystości Święta Plonów tradycyjnie rozpoczęły się polową Mszą Świętą na Placu Zwycięstwa. Po zakończonej mszy uczestnicy uformowali przepiękny, wielobarwny korowód dożynkowy i przeszli ulicami miasta na stadion „Centrum”, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po wystąpieniach gospodarzy tegorocznych dożynek oraz po tradycyjnym rozdaniu chleba z tegorocznego zboża wśród wszystkich zgromadzonych, rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu orkiestr i zespołów folklorystycznych. Szacuje się, że w uroczystościach uczestniczyło 13 tys. osób. Wojewódzkie „Święto Chleba” zakończył koncert Andrzeja Piasecznego.