BIPSobota, 03.6.2023

Nominacje do tytułu „HIT 2009 WIELKOPOLSKI” wręczone

Nominacje do  tytułu „HIT 2009 WIELKOPOLSKI” wręczone
Wielkopolski Gospodarczo-Samorządowy HIT to już XVI edycja konkursu rozgrywanego na obszarze województwa wielkopolskiego, którego organizatorami są: Agencja Promocyjna Punkt S w Pile oraz starostwie powiatów województwa wielkopolskiego. Konkurs rozgrywany jest w 7 kategoriach: produkcja, handel i usługi, rolnictwo i przetwórstwo żywności, ekologia, organizacja i zarządzanie, samorządność oraz edukacja, kultura i sport – nowa kategoria w tegorocznej edycji konkursu.

Jego celem jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych. Konkurs służy również promocji walorów regionu, jego powiatu i gminy. Podmioty zgłaszające swój udział do konkursu są wizytowane, oceniane i nagradzane przez kapitułę konkursu. Skład kapituły stanowią starostowie, przedstawiciele samorządów gospodarczych, administracji samorządowej i innych organizacji statutowo zainteresowanych rozwojem regionu oraz przedstawiciele organizatorów.

W obecnej edycji konkursu bierze udział 10 podmiotów prowadzących działalność na terenie powiatu gnieźnieńskiego rekomendowanych przez starostę gnieźnieńskiego lub Gnieźnieńską Agencję Rozwoju Gospodarczego. Niektóre z nominowanych firm były już wcześniej laureatami konkursów o zasięgu lokalnym, regionalnym lub krajowym promujących przedsiębiorczość. Uroczyste wręczenie promes kwalifikujących do finału konkursowego „Wielkopolskiego Gospodarczo-Samorządowego HITU 2009” odbyło się 27 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Prowadząca spotkanie dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Agnieszka Rzempała – Chmielewska powitała obecnych na sali członków Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, prezesa GARG-u Juliusza Trojanowskiego, członków kapituły konkursowej, a wśród nich Romana Suwika, dyrektora Agencji Promocyjnej Punkt S, który krótko scharakteryzował historię konkursowych zmagań:

W 1995 roku został rozstrzygnięty pierwszy konkurs. Szesnastu uczestników, trzech laureatów. Nagradzamy tych, którzy wychodzą trochę przed szereg, którym wychodzi znacznie lepiej niż innym działalność gospodarcza, którzy mają ciekawsze pomysły niż inni i czasami dużo więcej ryzykują, wkładając w urzeczywistnianie swoich pomysłów dużo pracy. Uważam, że to jest od kilkunastu lat niezmienne. Jak popatrzeć na listy laureatów, jak popatrzeć na tegoroczne listy uczestników konkursu, to są to bez wyjątku przedsięwzięcia gospodarcze, czy samorządowe, których autorzy zdecydowanie wyrośli ponad przeciętną ze swoimi pomysłami, ciężką pracą, która per saldo przynosi nam wszystkim korzyści - dodał.

W tegorocznej XVI edycji konkursu bierze udział dziesięć podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w powiecie gnieźnieńskim, rekomendowanych m.in. przez Starostę Gnieźnieńskiego oraz Gnieźnieńską Agencję Rozwoju Gospodarczego. W większości są to firmy i instytucje, które były już laureatami plebiscytów promujących przedsiębiorczość o zasięgu lokalnym, regionalnym, czy krajowym. Promesy z rąk starosty Krzysztofa Ostrowskiego odebrali przedstawiciele nominowanych przedsiębiorstw: HAWA, Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo, Hotel Atelier, Zielona Fabryka, Marszał Wydartowo, Spółdzielnia Mleczarska w Witkowie, Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych Energo-Tech Niechanowo. O nagrody ubiegać będą się też Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo za dokonywane na terenie gminy inwestycje i skuteczne pozyskiwanie środków unijnych na ich realizację oraz Urząd Miasta i Gminy Trzemeszno jako organizator Zimowego Biegu Trzech Jezior. Do konkursowego finału zakwalifikowało się także Starostwo Powiatowe nominowane w kategorii edukacja, kultura i sport. Promesę przyznaną za Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły, wysoko oceniony przez konkursową kapitułę, z rąk dyrektora Romana Suwika odebrał starosta Krzysztof Ostrowski:

To dla mnie prawdziwy zaszczyt i ogromna satysfakcja, bo projekty edukacyjne są szczególnie bliskie mojemu sercu – dzielił się swoimi wrażeniami starosta Ostrowski. – Ta nominacja jest oceną całokształtu działań, które podejmowaliśmy w edukacji przez ostatnie trzy lata. To działania często bolesne, niekonwencjonalne, ale także tzw. projekty miękkie, które realizowaliśmy, a które znalazły uznanie kapituły.

Uroczysta gala XVI edycji konkursu odbędzie się 7 lutego w Poznaniu.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki