BIPPiątek, 09.6.2023

Studenci Akademii Sztuk Pięknych pracują nad nowym logo dla powiatu

Studenci  Akademii Sztuk Pięknych pracują nad nowym logo dla powiatu

Grupa 40 studentów akademii podjęła się zmierzenia z tym, jakże trudnym zadaniem, zaprojektowania logo w trzech wersjach językowych. W przyszłości po ogłoszeniu zwycięskiego logo – laureat konkursu podejmie się stworzenia profesjonalnej księgi logotypów, która to będzie zawierała szczegóły dotyczące: znaku graficznego powiatu, jednolitej kolorystyki, typografii, akcydensów, papeterii elektronicznej, projektu promocyjnej teczki, druków okolicznościowych oraz nadruków na gadżety promocyjne, które wydaje Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Prace nad logo idą zatem pełną parą. W dniu 2 marca 2010 r. do Gniezna przyjedzie grupa studentów ASP wraz z prof. K. Kochnowiczem, w celu dokonania wizji terenowej powiatu. Rozstrzygnięcie ostateczne konkursu przewidziane zostało na czerwiec 2010 r.

Graficy z ASP nie dostali żadnych odgórnych wymagań ze strony przedstawicieli starostwa, poza sugestią, że logo powinno odzwierciedlać najważniejsze dla powiatu wydarzenie historyczne, tj. koronacje pierwszych pięciu królów Polski, powstanie pierwszego arcybiskupstwa na ziemiach polskich, tytuł Prymasa.

Warto zaznaczyć, że przy okazji projektowania nowego loga zmianie ulegnie hasło promocyjne powiatu, poprzez zrezygnowanie z pierwszego członu hasła, ograniczając się jedynie do „królewskiej tradycji”. Uznano, że dla celów promocyjnych, trafniejsze będzie używanie nazwy Powiat Gniezno, zamiast Powiat Gnieźnieński. Logo promocyjne powiatu będzie również funkcjonowało w wersji angielskiej i niemieckiej, więc nazwa Powiat Gniezno będzie jednolicie pojawiało się w każdej wersji językowej.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki