BIPPiątek, 09.6.2023

Gniezno żużlem stoi!

Gniezno żużlem stoi!

Uroczysta prezentacja Startu Gniezno zgromadziła wiele znakomitości ze świata sportu. W Gnieźnie obecni byli przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego - Piotr Szymański oraz przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego - Maciej Jankowski, Paweł Pęcak i Robert Werle. Nie zabrakło również parlamentarzystów i przedstawicieli lokalnych władz. W spotkaniu uczestniczyli m. in. przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska, starosta Krzysztof Ostrowski oraz wicestarosta Dariusz Pilak.

Starosta Krzysztof Ostrowski, wieloletni fan czarnego sportu, podczas gali podzielił się swoimi emocjami: Serce rośnie gdy widzę tak żywiołowo wiwatujących kibiców naszej wspaniałej drużyny. Cel wyznaczony na najbliższy sezon jest bardzo ambitny. Na pewno będzie trudny do zrealizowania, ale wierzę, że przy naszym wsparciu żużlowcy go zrealizują. Nie zapominam o potencjale, jakim dysponują inne pierwszoligowe zespoły, ale ufam, że Start odegra znaczącą rolę w zbliżającym się sezonie.

Starosta podkreślił, że Zarząd i Rada Powiatu od trzech lat wspierają TŻ Start: Nie mogliśmy pozostać bierni po tragedii, jaka spotkała was na Ukrainie. Wtedy Start mógł na nas liczyć i teraz również. Pragnę zaznaczyć, że w tym krótkim okresie powiat przeznaczył na Start blisko 500.000 złotych. Sport jest jednym z priorytetów w działaniach obecnego zarządu. Podejmujemy liczne działania, aby nasi sportowcy mogli godnie reprezentować miasto i powiat, by mieli jak najlepsze warunki do uprawiania tego ekstremalnego, a jakże fascynującego sportu.

Starosta Ostrowski wyraził również pełną aprobatę dla działań zarządu TŻ Start: W Gnieźnie warunki do uprawiania żużla od kilku lat systematycznie się poprawiają. Profesjonalne zarządzanie klubem, płynność finansowa, umiejętne budowanie marki klubu, rzesze wiernych i oddanych kibiców najlepiej świadczą o tym, że żużel jest sportem numer jeden na terenie powiatu.

Najlepszym dowodem sprawności działań promocyjno – marketingowych władz klubu było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy TŻ Start a Fundacją Mam Marzenie. Ustalono, że logo fundacji zostanie umieszczone na kevlarach gnieźnieńskich zawodników.

Zaprezentowane nowe kevlary oraz plastrony nawiązujące graficznie do roku 1980, kiedy gnieźnieńska drużyna odniosła swój największy sukces w historii – zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, spotkały się z życzliwym przyjęciem kibiców.

Kulminacyjnym punktem gali było pojawienie się na scenie żużlowców. W sezonie 2010 TŻ Start będą reprezentować: Oskar i Maciej Fajferowie, Wojciech Lisiecki, Marcin Wawrzyniak, Robin Aspegren, Kacper i Adrian Gomólscy, Mirosław i Krzysztof Jabłońscy, Daniel Pytel, Matej Ferjan, Jason Doyle, Peter Ljung, Michał Szczepaniak. Ponadto w czerwono-czarnych barwach będzie startował nieobecny na gali Linus Sundstreom. Trenerem drużyny jest Leon Kujawski.

Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie przez żegnającego się z żużlowym torem Piotra Palucha opaski kapitańskiej Krzysztofowi Jabłońskiemu. Prezes TZ Start Arkadiusz Rusiecki oraz kibice podziękowali popularnemu „Bolo” za dostarczane im w Gnieźnie przez dwa lata emocje i wzruszenia.

Teraz nie pozostaje nam już nic jak tylko czekać na poprawę pogody i pierwsze mecze. Oficjalna inauguracja sezonu 2010 nastąpi 5 kwietnia – TŻ Start zmierzy się w Gnieźnie z gdańskim Wybrzeżem. Start Gniezno – Jesteśmy z Wami!drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki