BIPCzwartek, 08.6.2023

Uczniowie - konsumenci świadomi swoich praw

Uczniowie - konsumenci świadomi swoich praw
Przemówienie to, zawierało słowa "wszyscy jesteśmy konsumentami" i stanowiło podwaliny amerykańskiego ustawodawstwa konsumenckiego. Z inicjatywy J. F. Kennedy\'ego w 1962 roku zostały zagwarantowane wszystkim obywatelom USA prawa konsumenta, prawo do bezpieczeństwa, prawo do rzetelnej informacji, prawo do bycia wysłuchanym, prawo swobody wyboru asortymentów i usług o cenach uzasadnionych ekonomicznie.

I właśnie dzisiaj, w tym szczególnym dla konsumentów dniu, został zorganizowany przez powiatowego rzecznika konsumentów w Gnieźnie panią Renatę Boborowską-Paszczak, powiatowy etap VI Wielkopolskiej Olimpiady Konsumenckiej. W konkursie, który się odbył w auli Zawodowego Studium Medycznego wzięło udział 29 uczniów reprezentujący 6 ponadgimnazjalnych szkół powiatu gnieźnieńskiego: I i II LO w Gnieźnie, ZSEO, ZSP nr 1 i 2 w Gnieźnie oraz ZSP w Trzemesznie.

Największą wiedzą z zakresu prawa konsumenckiego wykazał się Mateusz Gajewicz – uczeń II LO w Gnieźnie. 2 miejsce w konkursie zajęła Daria Paterek, a 3 Agnieszka Olszewska – uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Zwycięzcy wezmą udział w VI Wielkopolskiej Olimpiadzie Konsumenckiej, która odbędzie się 12 kwietnia w Poznaniu.

Starosta Gnieźnieński Krzysztof Ostrowski pogratulował uczestnikom konkursu wiedzy z zakresu prawa konsumenckiego. Jak podkreślił włodarz powiatu tematyka konkursu jest bardzo istotna w naszym codziennym życiu. Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, wszyscy jesteśmy konsumentami. Czasami zdarzy się nam, że kupimy zły towar, który jesteśmy zmuszeni zareklamować. Wówczas właśnie przydaje nam się wiedza z zakresu prawa konsumenckiego. Jestem przekonany, że czas poświęcony na przygotowanie się do tego konkursu na pewno nie był czasem straconym.

Zwycięzcom cenne nagrody wręczyli starosta Krzysztof Ostrowski oraz powiatowy rzecznik konsumentów Renata Boborowska-Paszczak.

Laureatom życzymy aby godnie i z sukcesami reprezentowali powiat w finale wojewódzkim.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki