BIPŚroda, 12.5.2021

Złote Asy

Uczestnikami było 11 trzyosobowych drużyn z różnych szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs rozpoczęły pytania dotyczące różnych dziedzin nauki: od historii poprzez język polski po biologię i geografię. Mimo, iż z udzieleniem większości odpowiedzi młodzież nie miała problemów, to bywały i pytania niełatwe, sprawiające trudności. Po serii zagadek wiedzowych przyszła kolej na sprawdzenie zwinności i szybkości uczestników.
Bieg w workach, wiązanie krawatów czy konkurs karaoke, w którym niezaprzeczalnie najlepsza była drużyna reprezentująca Szkołę Muzyczną - to niektóre z konkurencji sprawnościowych w których walczyła młodzież w auli „Dąbrówki". Duże wrażenie zrobiły przebrania i doping publiczności, przybyłej w celu podtrzymania na duchu przedstawicieli swoich szkół. Były i konkurencje przeznaczone dla opiekunów Samorządów Uczniowskich, a także dyrektorów szkół, których zadaniem był trzykrotny rzut piłką do kosza. W przerwach swoje umiejętności prezentował zespół taneczny „Arabeska".
Ostatecznie, po rozegraniu wszystkich konkurencji, olimpiadę wygrało II LO im. Dąbrówki, reprezentowane przez osoby z pierwszej klasy biologiczno - chemicznej, pomysłowo przebrane za kolorowe motyle. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół Muzycznych, a trzecie miejsce wywalczyła „Szesnastka", czyli I LO im. Bolesława Chrobrego.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych