BIPWtorek, 28.3.2023

1 czerwca – Dzień Szkoły bez Przemocy

1 czerwca – Dzień Szkoły bez Przemocy
Do tej pięknej akcji włączyły się także placówki powiatu gnieźnieńskiego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zorganizował 1 czerwca Pierwszy Szkolny Dzień bez Przemocy w ramach IV edycji tego społecznego programu.

Hasło przewodnie wtorkowego święta szkoły brzmiało: „Nie zgadzamy się na przemoc i agresję, akceptujemy przyjaźń i dobro”.

W jego przygotowanie zaangażowali się nie tylko nauczyciele ZSP nr 4, ale również rodzice uczniów, których część wraz z nauczycielami została przeszkolona podczas specjalnego posiedzenia Rady Pedagogicznej. Do najciekawszych imprez tego całodziennego wydarzenia w życiu szkoły należały:

  • międzyklasowe rozgrywki piłki siatkowej;
  • audycja radiowa „STOP PRZEMOCY”;
  • graffiti kredą na boisku szkolnym do haseł kodeksu szkoły bez przemocy;
  • konkurs na plakat wykonany dowolną techniką na temat STOP AGRESJI, STOP NAŁOGOM w języku angielskim i niemieckim;
  • przedstawienie – happening „Co ci da ta złość”.

Laureatom i uczestnikom konkursów nagrody i upominki ufundowane przez Radę Rodziców wręczał dyrektor szkoły Dariusz Banicki.

Uczniom taka formuła obchodów Dnia Dziecka bardzo się podobała:
Było naprawdę świetnie i to nie tylko dlatego, że nie było lekcji. Spędziłam w szkole więcej godzin niż normalnie, a jednak nie żałuję ani minuty. Nauczyłam się arcyważnej rzeczy: jak poskramiać własną złość. Naprawdę nie wiedziałam, że jej okazywanie jest cechą słabości. Postaram się eliminować takie zachowania w przyszłości - podzieliła się swoimi spostrzeżeniami Martyna Szenger, uczennica II LTa, zaangażowana w realizację tej pięknej akcji.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki