BIPWtorek, 30.5.2023

VII Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli

VII Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli
Regulamin Mistrzostw stanowi, że w składzie każdej reprezentacji oprócz panów, muszą być obecne na boisku podczas rozgrywek dwie zawodniczki. W tegorocznych rozgrywkach w Opalenicy wzięły udział drużyny reprezentujące powiaty: Nowy Tomyśl, Gostyń, Leszno, Gniezno, Turek, Kalisz, Słupca, Śrem. Skład drużyny naszego powiatu:
Justyna Stankowska, Marzena Stankowska (Zespół Szkół Liceum Trzemeszno), Agnieszka Krzywdzińska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie), Tomasz Gaziński (Zespół Szkół w Niechanowie), Marek Gaziński ( Gimnazjum Witkowo), Marcin Duszyński ( Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzemesznie), Bartosz Warsiński (Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie), Jan Lisek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie), Bartłomiej Łobodziec ( Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie) - jednocześnie kierownik i opiekun drużyny.

W pierwszym dniu turnieju drużyna powiatu gnieźnieńskiego rywalizowała w grupie A, w której znalazły się także drużyny reprezentujące powiaty z Gostynia, Turku, Słupcy. Grupę B tworzyły natomiast zespoły z Kalisza, Śremu, Leszna i Nowego Tomyśla.

Każda reprezentacja rozgrywała trzy mecze, a dwa najlepsze zespoły obu grup w drugim dniu turnieju rywalizowały o najwyższe lokaty. Pozostałym drużynom przypadła gra o miejsca 5-8.

Po wyrównanych meczach w obydwu grupach w najlepszej czwórce turnieju znalazły się drużyny: Kalisza, Gniezna, Gostynia i Nowego Tomyśla. W półfinale nasi reprezentanci po pasjonującym, pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji pojedynku, ulegli lepiej tego dnia dysponowanym i wyżej notowanym zawodnikom powiatu kaliskiego.

Mecz o trzecią lokatę nasi zawodnicy rozpoczęli obiecująco, wygrywając pierwszego seta, ale po zaciętej grze ostatecznie w tie-breaku ulegli gostyńskiej drużynie w stosunku 13:15, zajmując czwartą lokatę.

Poziom zmagań był bardzo wysoki, do czego przyczynił się z pewnością fakt obecności w niektórych drużynach zawodników drugoligowych zespołów. Pozytywnie zaskakiwały panie, które umiejętnościami dorównywały kolegom z drużyn. Reprezentacja naszego powiatu w porównaniu z rokiem ubiegłym awansowała o dwa miejsca i w 2010r. została czwartą siatkarską drużyną nauczycielską w Wielkopolsce.

Czwarta lokata drużyny powiatu gnieźnieńskiego w VII Mistrzostwach Wielkopolski Nauczycieli to awans o dwa miejsca w stosunku do zeszłorocznych rozgrywek. Gdyby przyjąć ten fakt za prawidłowość, to w przyszłym roku możemy liczyć minimum na wicemistrzostwo, czego życzymy wszystkim zawodnikom powiatowej reprezentacji.

Wyniki zmagań VII Mistrzostw Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłce Siatkowej.


Grupa A

Gostyń - Turek 2:0
Gniezno - Słupca 2:0
Gostyń - Gniezno 2:1
Turek - Słupca 0:2
Gostyń - Słupca 2:1
Turek - Gniezno 0:2


Lp. Drużyna Pkt Sety M-ce
1. Gostyń 6 6 : 2 1- awans do półfinału
2. Turek 3 0 : 6 4
3. Gniezno 5 5 : 2 2- awans do półfinału
4. Słupca 4 3 : 4 3


Grupa B

Kalisz - Śrem 2:0
Leszno - N. Tomyśl 2:1
Kalisz - Leszno 2:0
Śrem - N. Tomyśl 0:2
Kalisz - N. Tomyśl 2:0
Śrem - Leszno 0:2


Lp. Drużyna Pkt Sety M-ce
5. Kalisz 6 6 : 0 1- awans do półfinału
6. Śrem 3 0 : 6 4
7. Leszno 5 4 : 3 2- awans do półfinału
8. N. Tomyśl 4 3 : 4 3


Mecz o miejsca 5-6:

Słupca - Nowy Tomyśl 1 : 2
Mecz o miejsca 7-8:
Turek – Śrem 2 : 1

Półfinały:

Gostyń – Leszno 1 : 2
Gniezno – Kalisz 0 : 2

Mecz o 3 miejsce:

Gniezno – Gostyń 1 : 2

Finał:

Kalisz – Leszno 2 : 0

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce Powiat kaliski
II miejsce Powiat leszczyński
III miejsce Powiat gostyński
IV miejsce Powiat gnieźnieński
V miejsce Powiat nowotomyski
VI miejsce Powiat słupecki
VII miejsce Powiat turecki
VIII miejsce Powiat śremski


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki