BIPWtorek, 06.6.2023

W „Ogrodzie Wyobraźni”

W „Ogrodzie Wyobraźni”
Na otwarcie tego urokliwego miejsca, które ma szansę stać się Zielonym Przylądkiem mieszkańców miasta i powiatu, przybyły lokalne władze, parlamentarzyści, radni miejscy i powiatu, dyrektorzy placówek dydaktyczno – wychowawczych i przedstawiciele środowisk artystycznych. Wszystkich obecnych powitał niekonwencjonalnie konwencjonalny ( w marynarce!) dyrektor Grzegorz Reszko, którego niespożyta energia i wyobraźnia artystyczna zespolona ze zdolnościami w zakresie zrządzania i marketingu, pozwoliła w ciągu niespełna roku na wyczarowanie przestrzeni artystycznej zdolnej twórczo inspirować, o czym przekonamy się zapewne już wkrótce podczas Festiwalu Wyobraźni: Moją ideą było, by przygotować ten teren, bezpieczną, estetyczną bazę, wyposażoną w podstawowe rzeczy do spędzania czasu wolnego, w którym to miejscu każdy kto będzie miał ochotę, w przeróżnych sferach twórczości będzie mógł po sobie zostawić ślad. Chcemy, by mieszkańcy Gniezna i powiatu tworzyli to centrum. Dziękuję panu staroście i członkom Zarządu za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Bez waszego wsparcia finansowego niewiele byśmy zdziałali. Dziękuję wszystkim przyjaciołom, bez których zaangażowania pewnie dalej smutek poganiałby brzydotę w tym miejscu.

Efekty działań obecnej dyrekcji i kadry eSTeDe są tak wymierne, że szczere gratulacje wszystkim pracownikom złożyli zarówno członkowie Zarządu Powiatu, jak i wielu spośród zaproszonych gości: - Przyglądałem się działaniom pana dyrektora i słuchałem jego plastycznych wizji z obawą i lękiem. Po roku funkcjonowania eSTeDe mogę powiedzieć śmiało – to był strzał w dziesiątkę – mówił starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski. – Tutaj nie ma czasu na nudę, tyle się dzieje. Stawiam panu dyrektorowi dobry z plusem, ale tylko dlatego, żeby mu dać szanse na więcej. Cieszę się, że nie wystraszył się pan, panie dyrektorze tej cegły, która miał być karą za rozebranie garaży. Zamiast smutnego zaplecza mamy zadbany, zielony teren, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Tutaj nikt nie będzie się nudził, a jeśli będzie miał ochotę na ciszę, też ją znajdzie.

Największe szachy w powiecie wkomponowane w murawę, plansza popularnej gry „Kółko i krzyżyk”, wystawa plakatu „Green poster” - najciekawszych prac biorących udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Triennale Plakatu, oraz mury cierpliwie czekające na twórców murali zewnętrznych – oto nowy krajobraz, który zastąpił tandetę i bylejakość. Uroczystość otwarcia Ogrodu Wyobraźni dopełniło zwiedzanie nowo otwartego studia nagrań, w którym muzycy gnieźnieńscy wspólnie z zaproszonymi gośćmi nagrywają właśnie piosenkę „Nasze życie jest jak rzeka”, związaną z akcją charytatywną dla ofiar powodzi. – To jedyne profesjonalne w Wielkopolsce studio nagrań stanowiące własność powiatu – podkreśla Grzegorz Reszko.

Duch Jonasza Kofty z pewnością czuje się usatysfakcjonowany – eSTeDe „Pamięta o ogrodach”.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki