BIPŚroda, 23.6.2021

Taaaka ryba!

Zawody zorganizowane zostały przez Społeczną Straż Rybacką Powiatu Gnieźnieńskiego, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przy współudziale właściciela ośrodka KEM-WIR Magnolia Ryszarda Krysztofika.

Zawody otworzyła Danuta Winiarska – Przewodnicząca Rady Powiatu życząc wszystkim udanych połowów. Pasjonaci wędkarstwa ze Starostwa Powiatowego i jednostek podległych wyposażeni w odpowiednio przygotowany zestaw wędkarski, zanęty i przynęty zajęli stanowiska. W asyście promieni słonecznych rozpoczęto wyścig o dużą rybę.

Już po kilku minutach w przyjaznej i pomocnej atmosferze złowiono pierwsze jesiotry i karpie. Po czterogodzinnych zmaganiach pilotowanych przez sędziów: Krzysztofa Mellera i Artura Piątka dokonano uroczystego podsumowania wyników.

Nagrody wręczali Przewodnicząca Rady Powiatu – Danuta Winiarska, Członek Zarządu – Wojciech Krawczyk, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – Magdalena Musiałowicz i Komendant Społecznej Straży Rybackiej - Zbigniew Misior.

W kategorii Kobiet Puchar Starosty i pierwsze miejsce zdobyła Monika Olejniczak, łowiąc 17,44 kg ryb. Drugie miejsce zajęła Marika Śmielecka, a trzecie miejsce należało do Danuty Winiarskiej.

W kategorii mężczyzn Puchar Starosty za pierwsze miejsce otrzymał Tomasz Pokładecki (31,3 kg ryb), drugie miejsce zajął Mieczysław Góralczyk, a trzecie Paweł Maciejewski.

Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał Mikołaj Tomaszewski. Największą rybą – 3,42 kg mógł pochwalić się Mieczysław Góralczyk. Wędkowanie pozostałych uczestników również doceniono, otrzymali oni atrakcyjne nagrody wędkarskie. Wspólnymi siłami złowiono ok. 128 kg ryb.

Członek Zarządu – Wojciech Krawczyk podziękował Społecznej Straży Rybackiej za oprawę i zorganizowanie stanowisk wędkarskich, a uczestnikom pogratulował skutecznej techniki wędkowania. Okolicznościowy grawerton i specjalne podziękowania za zapewnienie miejsca do wędkowania, udostępnienie lokalu i poczęstunek otrzymał właściciel ośrodka – Ryszard Krysztofik.

Z całą pewnością można stwierdzić, że sobotnie zawody nie tylko skupiły zwolenników wędkowania, ale także dały możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu wspólnego hobby oraz dostarczyły sporej porcji emocji.