BIPCzwartek, 08.6.2023

Państwo Gnieźnieńskie, czyli cd. Biblioteki Powiatu Gnieźnieńskiego

Państwo Gnieźnieńskie, czyli cd. Biblioteki Powiatu Gnieźnieńskiego
Wybrane zagadnienia z historii wczesnego średniowiecza” jest Michał Muraszko. Oprawę graficzną publikacji przygotował znany gnieźnieński artysta plastyk Jarosław Gryguć.

I nakład książki w ilości 500 szt. znajduje się na stanie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, które to było inicjatorem powstania niniejszej książki oraz które sfinansowało także jej wydanie. Wkrótce niniejsza pozycja znajdzie się również prawdopodobnie w sprzedaży. Książkę poprzez wybrane księgarnie w Gnieźnie będzie dystrybuowało Wydawnictwo Popularnonaukowe Plinta.

Książka „Państwo Gnieźnieńskie” Michała Muraszko jest kolejną inicjatywą Powiatu Gnieźnieńskiego mającą na celu polemikę z ośrodkiem poznańskich naukowców próbujących podnieść rangę grodu poznańskiego w pierwszym okresie kształtowania się państwowości polskiej. Cyt. za autorem książki (str. 59): „(…) jeśli rzeczywiście, jak staraliśmy się dowieść, w X wieku istniało pojęcie Państwo Gnieźnieńskie, to mamy w tym miejscu główny dowód na stołeczny charakter ośrodka gnieźnieńskiego. Co więcej, na pewno określenie to funkcjonowało, wprawdzie krótko, ale jednak, w dyplomacji międzynarodowej (…)”.

Niniejsza książka stanowi przede wszystkim materiał promocyjny Powiatu Gnieźnieńskiego, ale również ma ona na celu promocję idei „średniowiecznej stołeczności” Państwa Gnieźnieńskiego. Oprócz dystrybucji do wszystkich znaczniejszych bibliotek w kraju książka zostanie również przesłana do ogólnopolskich mediów branżowych oraz do najbardziej znanych i poczytnych dzienników informacyjnych.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki