BIPPiątek, 09.6.2023

Wizytówki gnieźnieńskich „Orłów Przedsiębiorczości”

Wizytówki gnieźnieńskich „Orłów Przedsiębiorczości”
Wyróżnione podmioty godnie promują region w kraju i na świecie: wytwarzane produkty docierają do wielu odległych miejsc, a świadczone usługi charakteryzują się najwyższą jakością. Dziś przedstawiamy kolejną grupę laureatów.
 1. Salon Drzwi „NIKI” – laureat w kategorii: Mikroprzedsiębiorstwo

  ul. Żeromskiego 26
  62-200 Gniezno
  tel.: (061) 424-57-83
  fax: (061) 424-57-83
  biuro@drzwiniki.pl
  www.drzwiniki.pl

  Pani Agnieszka Gulczyńska – właścicielka Salonu Drzwi „NIKI”, rozpoczęła działalność gospodarczą w październiku 2007 roku, po uzyskaniu dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy. Salon oferuje stolarkę drzwiową oraz fachowy montaż wszystkich sprzedawanych produktów. Początkowo miał w swej ofercie drzwi produkowane przez trzy firmy, natomiast aktualnie swoim klientom, często pozyskiwanym z polecenia, proponuje drzwi od ponad dziesięciu różnych, wiodących producentów. Ponadto, w pierwszym roku swego funkcjonowania była to firma jednoosobowa, natomiast obecnie zatrudnia czterech pracowników gwarantujących profesjonalną obsługę. Zwiększenie asortymentu i zatrudnienia to efekt wielu realizowanych zleceń. Kolejnym planowanym etapem rozwoju firmy ma być otwarcie dużego salonu. Poza tym, w latach 2008 – 2010 Salon Drzwi „NIKI” był sponsorem drużyny żużlowej Start Gniezno.

 2. Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „WODKAN” Tadeusz Szustek – laureat w kategorii: Małe przedsiębiorstwo

  ul. Słoneczna 19
  62-200 Gniezno
  tel.: (061) 426-47-88
  fax: (061) 426-47-88
  wodkan@onet.pl

  Firma „WODKAN” rozpoczęła swoją działalność w 1976 roku. Wówczas zatrudniała 4 osoby, a głównym przedmiotem działalności były usługi montażu wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnych. W latach 90-tych przedsiębiorstwo przekształciło i rozszerzyło swój profil: zmieniło charakter świadczonych usług z montażu instalacji wewnętrznych na budowę sieci wodociągowych oraz rozpoczęło działalność handlową, którą realizuje prowadząc własny sklep. Oferowany, szeroki i różnorodny, asortyment jest nieustannie powiększany tak, by zadowolić klientów, którymi przede wszystkim są firmy montujące sieci wodno-kanalizacyjne i instalacyjne. Natomiast w zakresie sieci wodociągowych, „WODKAN” świadczy swoje usługi na obszarze powiatu gnieźnieńskiego, m.in. obsługując i konserwując sieć na terenie całej gminy Niechanowo, a także bierze udział w przetargach dotyczących budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Rozszerzenie zakresu prowadzonej działalności spowodowało wzrost zatrudnienia – obecnie firma „WODKAN” zatrudnia 25 osób.

 3. Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno – Menedżerska „Milenium” – laureat w kategorii: Średnie przedsiębiorstwo

  ul. Pstrowskiego 3a
  62-200 Gniezno
  tel.: (061) 425-75-70
  fax: (061) 425-53-54
  gniezno@milenium.edu.pl
  www.milenium.edu.pl

  Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno – Menedżerska “Milenium” funkcjonuje na gnieźnieńskim rynku szkolnictwa wyższego od 2003 roku. Wśród różnorodnej oferty uczelni na uwagę zasługuje Akademickie Gimnazjum „Milenium”, które zainaugurowało swoją działalność 1 września 2010 roku. Celem placówki jest takie wykształcenie ucznia, aby miał dobrze ugruntowaną wiedzę oraz opanowane niezbędne umiejętności potrzebne do sprawnego funkcjonowania w życiu i rzeczywistości szkolnej. Oferta szkoły adresowana jest do młodzieży ambitnej, dostrzegającej wartość edukacji, chcącej rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę pedagogiczną, w doskonałych warunkach lokalowych wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt multimedialny i audiowizualny, w małych oddziałach zapewniających nie tylko kameralną atmosferę, ale przede wszystkim gwarantujących bezpieczeństwo. Ponadto, swoim uczniom szkoła proponuje atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań, zajęcia artystyczne, wycieczki, a rodzicom zapewnia ścisłą współpracę umożliwiającą bieżące sprawdzanie postępów w nauce i frekwencji uczniów oraz gwarantuje niewysokie i niezmienne czesne.

 4. SOFEX Mirosław Gąsior spółka jawna – laureat w kategorii: Lider ekologii

  ul. Kiszkowska 1
  62-200 Gniezno
  tel.: (061) 428-46-00
  fax: (061) 428-46-04
  mailto:info@sofex.com.pl
  www.sofex.com.pl

  Firma Sofex powstała w 1992 roku i od początku swego istnienia zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych. Jest firmą rodzinną, która przez blisko dwie dekady funkcjonowania, zrealizowała szereg inwestycji, których efektem jest nowoczesny zakład zatrudniający obecnie 140 osób. W ramach prowadzonej działalności podejmuje również działania proekologiczne i prośrodowiskowe, m. in. w zakresie zagospodarowania odpadów. W 2009 roku spółka dokonała zakupu rębaka i brykieciarki oraz nowego systemu ogrzewania hal produkcyjnych. Dzięki temu, odpady poprodukcyjne powstałe w stolarni, za pomocą rębaka są rozdrabniane, a następnie trafiają do automatycznego systemu spalania, natomiast nadwyżki zrębków są prasowane przez brykieciarkę i odsprzedawane w postaci brykietów. Zagospodarowywane są również odpady tkanin i włókien poprzez ich przekazywanie odpowiednim firmom do dalszego przetworzenia, m. in. na tkaniny podkładowe i filcowe, ponownie używane do produkcji mebli. Z kolei odpady pianki poliuretanowej są rozdrabniane i używane jako wypełnienie poduszek dekoracyjnych. Ponadto, firma m. in.: do klejenia pianki poliuretanowej stosuje klej oparty na wodnej dyspersji lateksu neoprenowego, który spełnia najwyższe normy przepisów ochrony środowiska oraz przeciwpożarowych. Sofex to solidna firma, bezpieczny partner w interesach, laureat IV i V edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” w kategoriach: Eksporter oraz Średnie przedsiębiorstwo.

 5. Stolarstwo Mikołajczak – laureat w kategorii: Innowator

  ul. Kolejowa 2
  62-220 Niechanowo
  tel.: (061) 427-25-13
  fax: (061) 427-25-13
  biuro@stolarstwo-mikolajczak.pl
  www.stolarstwo-mikolajczak.pl

  Firma „Stolarstwo Mikołajczak” funkcjonuje na rynku od 1965 roku. Specjalizuje się w wykonywaniu nietypowych zamówień, realizowanych na indywidualne projekty klienta, a oferta firmy obejmuje m. in.: drzwi, okna, schody, meble kuchenne i biurowe, itp. Produktem wyjściowym do wykonania zamówienia jest najwyższej jakości sezonowe i wysuszone drewno, natomiast klientami zakładu są firmy i instytucje oraz osoby prywatne. Firma, zatrudniająca aktualnie 17 osób, zapewnia: pomiar, fachowe doradztwo, dowóz własnym transportem oraz montaż u klienta. „Stolarstwo Mikołajczak” to laureat szeregu konkursów i zdobywca m.in.: takich tytułów jak: „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2007 – 2009” w kategorii: Lider ekologii, Przedsiębiorca dla Klimatu czy Innowacyjna Firma. Przejawem kontynuacji wprowadzania innowacyjnych rozwiązań przez firmę „Stolarstwo Mikołajczak” jest realizowany obecnie projekt, współfinansowany ze środków unijnych, który ma na celu modernizację zakładu poprzez zakup nowoczesnej obrabiarki CNC sterowanej numerycznie w pięciu osiach. Nabycie obrabiarki to inwestycja w innowacyjną technologię, która umożliwi jeszcze lepsze zaspokojenie oczekiwań i potrzeb klientów, a w konsekwencji przyczyni się do podniesienia konkurencyjności firmy.

Uroczysta prezentacja laureatów konkursu wraz z przyznaniem nagród odbędzie się na Gali w dniu 20 maja br. o godz. 18.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, przy ul. Kostrzewskiego 3. Bezpośrednio po gali odbędzie się Bal Laureatów VI edycji konkursu. Pierwszeństwo udziału w balu zostało zastrzeżone dla gości laureatów. Mimo to istnieje możliwość zakupienia zaproszeń na bal. Kontakt w tej sprawie z sekretariatem konkursu: Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, ul. Jana Pawła II 9/10, tel./fax. +48 61 426 17 68; e-mail: gospodarka@powiat-gniezno.pl.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki