BIPPiątek, 09.6.2023

Sukces uczniów ZSEO z Gniezna w finale III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Sukces uczniów ZSEO z Gniezna w finale III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Ewelina Ziętek i Adrian Pilarski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie zajęli odpowiednio 26 i 35. miejsce.

W drodze do finału pokonali ponad 4 500 osób. Dzięki swojej determinacji wygrali nie tylko zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, ale także bezpłatny I semestr studiów I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Ewelina i Adrian to uczniowie III klasy technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk w Zespołu Szkół Ekonomiczno- Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie. Ewelina sprawdzała swoją wiedzę logistyczną już drugi raz. W zeszłorocznej edycji awansowała do etapu okręgowego. Tegoroczne 26 miejsce to olbrzymi sukces. Ewelina w wolnych chwilach interesuje się muzyką oraz filmami, a także poszerza swoją wiedzę z zakresu logistyki.

Jej kolega Adrian był tegorocznym debiutantem. W przyszłości zamierza wybrać się na studia związane z logistyką. Prywatnie jego największym marzeniem jest praca z młodzieżą, najlepiej jako nauczyciel. Dodatkowo interesuje się piłką nożną, anime i mangą japońską. Oboje uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, wśród których można wymienić między innymi pamięć flash o dużej pojemności. Zwycięzcą tegorocznych zmagań został natomiast Artur Rona z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, zdobywając 82,5 pkt. na 100 możliwych.

Finaliści III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej otrzymali częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL, a wysokość tego zwolnienia była uzależniona od miejsca, jakie zdobyli. Wszyscy natomiast zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się między innymi: laptopy, konsole Sony PSP, dyski przenośne, a także zestawy upominków (walizka, plecak, zestaw piknikowy) ufundowanych przez firmę Dachser, prenumeraty pism logistycznych, książki o tematyce logistycznej i programy Cartall Truck od firmy Emapa. Dla trzech najlepszych olimpijczyków firma Kuehne + Nagel ufundowała natomiast płatne praktyki logistyczne!

Najlepszą Szkołą III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Szkoła z Gniezna dzięki wynikom uzyskanym przez swoich finalistów zdobyła 9. miejsce w rankingach placówek z całego kraju oraz drugie miejsce w województwie wielkopolskim. Warto jednak nadmienić, że finaliści z ZSEO będą mogli jeszcze w następnym roku wystartować w tej olimpiadzie i poprawić swoje wyniki.

III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozpoczęła się 22 października 2010 roku. Wówczas do I etapu przystąpiło 4673 uczniów ze 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 613 uczestników ze 100 szkół. Półfinał odbył się 10 grudnia 2010 roku w dwunastu miastach Polski. Ostateczna rozgrywka  odbyła się 18 marca 2011 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. W finale startowało 53 uczniów.

„W ciągu tych trzech lat olimpiada stała się jednym z najważniejszych wydarzeń z zakresu edukacji logistycznej w naszym kraju. Najlepiej świadczy o tym ciągle rosnąca liczba uczestników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że fakt ten doceniły też firmy z branży, które chętnie wspierają finansowo organizację tego wydarzenia.” – podsumował sukcesy olimpijczyków Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki