BIPŚroda, 23.6.2021

Koronacja ze Szlakiem Piastowskim w tle

Koronacja ze Szlakiem Piastowskim w tle
Koronacja Królewska jest jedną z ciekawszych form promocji naszego miasta od wielu lat. Gniezno nigdy nie posiadało cyklicznie odbywającej się imprezy historycznej - festiwalu, ukierunkowanego na jego historię i rolę w kształtowaniu się naszej państwowości. Na szczęście od trzech lat ulega to zmianie. Koronacja Królewska, jest doskonałą okazją do wyrobienia w świadomości i turystów i naszych mieszkańców ważności tego miejsca. Oprócz tego oczywiście jest to świetna lekcja żywej historii gdzie namacalnie będzie można zobaczyć jak mogło wyglądać życie 1000 lat temu no i co najważniejsze - jak mogła wyglądać sama Koronacja naszego pierwszego Króla.

Podczas obu dni wspomnianej imprezy na Placu Św. Wojciecha stanie też stoisko Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski" na którym to będzie można dowiedzieć się o ciekawych miejscach w naszej okolicy, uzyskać informację o zabytkach, bazie noclegowej, a także zapoznać się z materiałami promocyjnymi naszych członków.

Oprócz tego Organizacja z racji tak dużej imprezy wyszła naprzeciw turystom a także naszym mieszkańcom - zarówno w sobotę jak i w niedzielę o godzinie 12:00 pod pomnikiem Bolesława Chrobrego przed Katedrą, czekać będzie przewodnik, który nieodpłatnie pokaże wszystkim zainteresowanym nasze miasto.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych