BIPŚroda, 29.3.2023

Gmina Kiszkowo „Perłą w Koronie” Wielkopolski

Gmina Kiszkowo „Perłą w Koronie” Wielkopolski
Podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 października br. w poznańskim "Hotelu Mercure" Tadeusz Bąkowski, Wójt Gminy Kiszkowo odebrał z rąk Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego czek na 20 tys. zł z przeznaczeniem na promocję turystyczną.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Wielkopolski - Perły w Koronie organizują wspólnie Wielkopolska Organizacja Turystyczna (WOT) i dziennik "Głos Wielkopolski". Honorowy Patronat nad plebiscytem przyjął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który ufundował nagrodę pieniężną dla laureata w kategorii "Miejscowość/Gmina". W roku bieżącym konkurs zorganizowano po raz trzeci. W zamyśle organizatorów ma on inspirować Wielkopolan do poznawania atrakcji turystycznych własnego regionu, ma wskazywać turystom nowe, ciekawe i jeszcze mało znane miejsca, hotele, restauracje, imprezy i szlaki turystyczne z terenu Wielkopolski.

Tegoroczna edycja plebiscytu trwała przez całe lato. W pierwszym etapie czytelnicy przesyłali do redakcji "Głosu Wielkopolskiego" swoje propozycje kandydatur w następujących kategoriach: Miejscowość/Gmina, Atrakcja turystyczna, Baza kulinarno-noclegowa, Impreza/Wydarzenie kulturalne, Ścieżka/Szlak turystyczny. Spośród propozycji dopuszczonych przez Kapitułę Plebiscytu do drugiego etapu czytelnicy wybrali swoich faworytów, głosując przez SMS.

Laureat w kategorii "Miejscowość/Gmina", zdobywca I miejsca - Gmina Kiszkowo w powiecie gnieźnieńskim przyciąga turystów dogodną lokalizacją na skraju dwóch parków krajobrazowych. Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka w prawie 80% porośnięty jest lasami. W okolicy znajdziemy gościnne gospodarstwa agroturystyczne - prawdziwy azyl dla miłośników przyrody. Wokół Puszczy wytyczono Szlak Kościołów Drewnianych. Modrzewiowy kościółek pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie datowany jest na XVIII wiek. Na uwagę zasługują również zabytkowe świątynie w pobliskich Łagiewnikach Kościelnych, Sławnie oraz w Dąbrówce Kościelnej. Kolejną atrakcją gminy jest Lednicki Park Krajobrazowy. Obejmuje on tereny wokół Jeziora Lednickiego uznawane za kolebkę państwa polskiego. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Gminy Kiszkowo jest stojąca w pobliżu Jeziora Lednickiego Brama Trzeciego Tysiąclecia. Co roku w przeddzień święta Zesłania Ducha Świętego gromadzą się tu tłumy młodzieży, aby wziąć udział w całonocnych modlitwach. Nabożeństwo tradycyjnie kończy przemarsz wiernych pod gigantyczną bramą-rybą.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki