BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Starostwo Powiatowe zbiera nakrętki dla Damiana

Starostwo Powiatowe zbiera nakrętki dla Damiana
Od tego tygodnia w urzędzie wystawione są pojemniki, do których można wrzucać nakrętki.

Specjalnie oznakowane pudełka znalazły się w pomieszczeniach socjalnych, a więc tam gdzie pracownicy starostwa spożywają posiłki i najczęściej używają butelek z nakrętkami oraz na dolnym holu – tak, aby również mieszkańcy mogli włączyć się w akcję i przynosić do starostwa plastikowe wieczka.

Postanowiłem wysłać również list intencyjny do naszych placówek szkolnych, aby włączyły się w tę akcję. Przygotowaliśmy dla nich także plakaty, by szerzej rozpropagować tę inicjatywę. Kiedy zbierzemy większą ilość, będziemy starali się zorganizować transport, aby nakrętki przekazać w odpowiednie miejsce. Życzę Damianowi dużo wytrwałości w rehabilitacji, a rodzicom chłopca, aby nie tracili nadziei. Jestem z Wami i wspieram całym sercem, abyśmy szybko uzbierali te 17 ton nakrętek – kończy starosta.

Damian Julkowski jest uczniem II klasy Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie. W styczniu, gdy wrócił ze szkoły, nagle stracił czucie w całym ciele i nie mógł samodzielnie oddychać. Zapalenie i obrzęk rdzenia kręgowego spowodowały czterokończynowy paraliż całego ciała, co uniemożliwia mu samodzielne poruszanie się. W tej chwili chłopiec przechodzi rehabilitację i stara się o wózek inwalidzki, który pomoże mu w codziennym funkcjonowaniu.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki