BIPŚroda, 29.3.2023

„Rancho w dolinie” najlepszym obiektem turystyki wiejskiej w Wielkopolsce

„Rancho w dolinie” najlepszym obiektem turystyki wiejskiej w Wielkopolsce
Uroczyste podsumowanie jego wyników odbyło się dnia 2 grudnia, na terenie Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie k. Jarocina

Położony malowniczo, w granicach Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka obiekt przyciąga do siebie nieskazitelnie czystym powietrzem oraz przepięknymi krajobrazami. Poza walorami przyrodniczymi, przybywający tutaj turyści mogą liczyć na sporą dawkę ekstremalnych doznań - na terenie rancza znajduje się tor, na którym można jeździć quadem lub jeepem oraz poligon do paintball’a.

Warto dodać, że nie jest to pierwsze wyróżnienie otrzymane przez gospodarstwo „Ranczo w dolinie”.

W roku 2006 zdobyło ono drugą nagrodę w Powiatowym Konkursie na Najlepszy Produkt Agroturystyczny Powiatu Gnieźnieńskiego. Obiekt jest również rekomendowany przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwo Gościnne".

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki I Turystyki Wiejskiej. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2007 r., a jego celem jest promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do ponoszenia standardu usług i wzbogacania oferty.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki