BIPNiedziela, 04.6.2023

Powiatowy finał turnieju wiedzy o żużlu za nami. Gmina Gniezno najlepsza!

Powiatowy finał turnieju wiedzy o żużlu za nami. Gmina Gniezno najlepsza!
Finał, zorganizowany przez gnieźnieńskie Starostwo przy współpracy TŻ Startu Gniezno, miał bardzo rozbudowaną i interaktywną formę. Wszystko to udało się zrealizować na nowoczesnej Sali Sesyjnej, która po raz kolejny okazała się zaprojektowana w taki elastyczny sposób, aby mogła służyć również do innych celów.

Trzyosobowe drużyny z 6 gmin (do finału zakwalifikowanych zostało 7 gmin, jednak Łubowo nie dojechało) zmagało się w rywalizacji składającej się z 5 rund. Były to pytania otwarte i zamknięte z możliwością wyboru odpowiedzi, odkrywanie fragmentów zdjęcia z zawodnikiem na czas, odgadywanie głosów zawodników i runda prawda/fałsz polegająca na weryfikacji podanej przez prowadzącego tezy.

Do Jury konkursu Starosta Gnieźnieński zaprosił prezesa klubu Arkadiusza Rusieckiego oraz zawodnika Oskara Fajfera – w tej chwili czołowego juniora naszej drużyny.

Trzeba przyznać, że poziom wiedzy drużyn był naprawdę wysoki, a rywalizacja bardzo zacięta, o czym świadczy fakt, że zwycięzcy wygrali tylko jednym punktem. Do finału zakwalifikowała się drużyna gminy Gniezno, pokonując miasto Gniezno i gminę Mieleszyn. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody przygotowane przez Start i Starostwo. Dodatkowo dla przedstawicieli szkół i władz zwycięskiej gminy zostały przygotowane pamiątkowe grawertony.

Mateusz Fąfara, Monika Fifer oraz Marta Czerniak zmierzą się teraz 3 lutego w wielkim finale w CK eSTeDe z przedstawicielami drużyny Startu Gniezno – menedżerem Darkiem Imbierowiczem, trenerem Lechem Kędziorą i zawodnikiem Adamem Skórnickim. Starosta Dariusz Pilak nie ukrywa, że w tym przypadku będzie trzymał kciuki za reprezentantów gminy. Przypomnijmy, że dla uczestników finału przygotowane są atrakcyjne nagrody: karnety na mecze ligowe oraz absolutna niespodzianka fundowana przez Starostwo – przejazd bolidami zbliżonymi do Formuły 1. Będzie to okazja do poczucia emocji zbliżonych do tych, jakie towarzyszą żużlowcom na torze.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy. Finalistom życzymy powodzenia 3 lutego!
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki