BIPPiątek, 27.1.2023

Złota Odznaka z Gwiazdą dla Starostwa Powiatowego

Złota Odznaka z Gwiazdą dla Starostwa Powiatowego
Starosta przedstawił również ostatnie plany i realizacje projektów promujących nasz powiat na terenie kraju – w tym projekt „Tu powstała Polska”. Podsumowano również obchody Dnia Zwycięstwa, w które w sposób szczególny w tym roku zaangażował się nasz urząd. Dariusz Pilak w ramach doskonałej współpracy został uhonorowany przez Związek Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Ponadto Starostwo Powiatowe w Gnieźnie jako pierwsze w Polsce otrzymało Złotą Odznakę z Gwiazdą za zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego – najwyższe odznaczenie Związku. – Pierwsza stolica Polski pod kierunkiem Starostwa bardzo dobrze współpracuje z naszym środowiskiem wojskowym – – podkreśla płk Jan Kacprzak, sekretarz generalny ZŻWP. – Starosta osobiście zaangażował się w przygotowanie uroczystości związanych z obchodami Dnia Zwycięstwa, nad którym patronat objął ZŻWP. Poza tym nasze środowisko, które zostało pozbawione opieki wojskowej po rozwiązaniu garnizonu, znalazło poparcie u władz administracyjnych, co jest ewenementem, ponieważ w Polsce nie zawsze ta relacja jest tak dobra jak tutaj, w Gnieźnie.

Starosta Dariusz Pilak podziękował za odznaczenie, zdając sobie jednocześnie sprawę, jak wyjątkowo zostało uhonorowane nasze Starostwo. – Przyznanie po raz pierwszy w Polsce Złotej Odznaki z Gwiazdą traktuję jako hołd dla tych wszystkich, którzy w naszym powiecie pracują na rzecz wojska. Nasze tradycje wojskowe na tym terenie są bardzo bogate, mieszka tu nadal wielu żołnierzy w stanie spoczynku oraz tych, którzy nadal aktywnie pełnią misje dla naszego Państwa. Musimy o tym pamiętać, stąd działania naszego urzędu mające na celu kultywowanie tych tradycji. – podkreślał Dariusz Pilak.

Na zaproszenie Starosty przedstawiciele Związku zwiedzili Gniezno i powiat gnieźnieński oraz zostali podjęci uroczystą kolacją.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych