BIPPoniedziałek, 29.5.2023

„Pamiętamy o wszystkich” – festyn w Bojanicach

„Pamiętamy o wszystkich” – festyn w Bojanicach
Po raz pierwszy od 1961 roku naszą miejscowość odwiedził starosta i z tego bardzo się cieszymy. To dla nas historyczne wydarzenie – mówił ze wzruszeniem Tadeusz Stachowiak, jeden z najstarszych mieszkańców wsi.

Starosta Gnieźnieński przybył do Bojanic mimo że kilka godzin wcześniej przebywał jeszcze w Magdeburgu. – Jestem tutaj, na tym pikniku, ponieważ jako starostwo pamiętamy o wszystkich, nawet o tych najmniejszych – mówił Dariusz Pilak. – Takie festyny zawsze integrują lokalną społeczność. Dzisiaj jest tutaj świetna atmosfera, wszyscy dobrze się bawią. Wspaniale się tutaj czuję.

Trzeba przyznać, że organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Były konkursy dla dzieci – m.in. przeciąganie liny, rzut kaloszem, kręcenie hula hop, loteria fantowa i dmuchany zamek. Punktem głównym był jednak Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka. W finale, po bardzo zaciętym meczu, w rzutach karnych zwyciężyła drużyna z Dębnicy, która z rąk starosty odebrała okazałe trofeum. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Gorzuchowa. Bardzo gościnni natomiast okazali się gospodarze, którzy uplasowali się dopiero na trzeciej pozycji.

Po oficjalnym turnieju odbył się jeszcze mecz rodzinny – rodzice kontra dzieci. Spotkanie miało bardzo towarzyski charakter. Przy salwach śmiechu i owacjach dla młodych zawodników ostatecznie w rzutach karnych dzieci pokonały rodziców. W nagrodę otrzymały puchar ufundowany przez dyrektor Wydziału Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego Danutę Winiarską. – Mam nadzieję, że wyrosną z Was następcy Ronaldo – gratulowała młodzieży fundatorka.

Swojego zadowolenia z przebiegu festynu nie krył również sołtys Bojanic Eugeniusz Cieślewicz. – Dziękuję przede wszystkim sponsorom, bez których to by nie mogło się odbyć – mówił. – Dziękuję Panu Staroście i Państwu Winiarskim za wsparcie i dofinansowanie naszej imprezy. To dla nas zaszczyt, że Pan Starosta przyjechał do takiej małej, ale prężnej wioski.

Nie liczy się ilość, ale jakość – skwitował Starosta Dariusz Pilak.

Cała impreza przebiegała w bardzo pogodnej atmosferze. Zakończyła się pieczeniem kiełbasek i tańcami do późnych godzin.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki