BIPNiedziela, 26.9.2021

Starosta wziął udział w Dożynkach w Powiecie Teltow-Fläming

Przy okazji wizyty, Starosta zwiedził młodzieżowy warsztat stolarski w Ewangelickim Forum Młodzieżowym. Starosta Jacek Kowalski złożył osobiste podziękowania na ręce Pani Marii von Schrötter za okazane serce i dary dla Domu Dziecka w Gnieźnie.

 Najważniejszym jednak punktem w drugim dniu wizyty było spotkanie z panią poseł Andrea Wicklein, deputowaną do parlamentu niemieckiego. Spotkanie miało miejsce w gmachu Deutscher Bundestag. Oprócz zwiedzenia parlamentu Starosta odbył rozmowę z panią poseł na temat obecnej sytuacji społeczno-politycznej w Niemczech i w Polsce.

W niedzielę Starosta wziął udział w powiatowych dożynkach organizowanych w miejscowości Lüdersdorf. Podczas tegorocznego święta plonów Starosta spotkał się z Ministrem ds. Oświaty, Młodzieży i Sportu w Landzie Brandenburgia p. Steffenem Reiche. Postanowiono wspólnie, iż w najbliższym czasie zostanie nawiązana za pośrednictwem ministerstwa współpraca pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi Powiatu Gnieźnieńskiego a szkołami niemieckimi.

Ponadto zainteresowanie ofertą inwestycyjną wykazał Dyrektor centralnego banku Landu Brandenburgii p. Herbert P. Kalter.

 

 

Agnieszka Rzempała-Chmielewska

 

 

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych