BIPPoniedziałek, 26.7.2021

Q-Bic w Gnieźnie

Q-Bic w Gnieźnie
Aktualnie trwają prace nad zainstalowaniem nowoczesnego systemu zagospodarowania wody deszczowej – Q-Bic. Jest to szczególnie ważny element, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia związane z nawałnicami na terenie powiatu i zawaleniem się dachu na Galerii Gniezno z powodu nadmiaru wody.

Q-Bic planowany był przy budynku od początku – mówi starosta Dariusz Pilak. – Jest to wielofunkcyjny, bardzo nowoczesny system. Tym bardziej cieszę się, że nasz budynek będzie w niego wyposażony – dodaje.

O Q-Bic w najprostszych słowach można powiedzieć, że to zestaw lekkich, wielofunkcyjnych skrzynek nowej generacji ze standardowym przyłączem. System, w zależności od zapotrzebowania, może magazynować i oczyszczać wodę oraz spełniać inne funkcje. Jest on jednocześnie przyjazny dla środowiska – nawiązuje do naturalnego obiegu wody w środowisku, naśladuje naturalną inflirtrację w gruncie i zmniejsza spływ powierzchniowy do naturalnych zbiorników bezpośrednio po opadach. Poza tym jest estetyczny –schowany w podziemnej zabudowie zapewnia jednocześnie łatwość i wyższe bezpieczeństwo eksploatacji w porównaniu do otwartych zbiorników retencyjnych i magazynujących.

Pozostaje nam tylko życzyć sobie i osobom korzystającym z odrestaurowanego obiektu, aby system zawsze działał sprawnie i był w pełni funkcjonalny.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych