BIPCzwartek, 23.3.2023

Turystyczny Rajd Samochodowy

Turystyczny Rajd Samochodowy
Była to kolejna impreza w ramach cyklu „ Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w turystycznych rajdach samochodowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego w 2012 roku”.

W trakcie pokonywania trasy zgodnie z itinererem załogi miały możliwość zapoznania się z licznymi śladami zdarzeń historycznych i walorami przyrodniczymi dwóch gmin powiatu gnieźnieńskiego: Łubowa i Kłecka. Jest to teren Lednickiego Parku Krajobrazowego. Można tam spotkać prawdziwe pomniki przyrody i takie określenia jak: „Bieszczady Kłeckie”, „Wersal Powiatu Gnieźnieńskiego”, „Szlak Legend i Mitów” czy „Krąg Kamienny”. Kierowcy i piloci załóg wykonywali w wyznaczonych miejscach konkurencje samochodowe i zręcznościowe, a cała załoga wypatrywała punkty kontroli przejazdu i odpowiedzi na pytania dotyczące obiektów mijanych na trasie.

Po podliczeniu wszystkich wyników na mecie rajdu okazało się, że najmniejszą ilość punktów karnych zdobyła załoga w składzie: Artur i Kacper Zybała zam. w Niechanowie, II miejsce przypadło załodze: Maciej i Katarzyna Małeccy z Gniezna, a III miejsce zajęli: Grzegorz i Agnieszka Krencowie z Goślinowa gm. Gniezno.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył zespół Gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, który tworzyły załogi: Artur i Kacper Zybała (reprezentujący Gminę Niechanowo), Grzegorz i Agnieszka Krenc (reprezentujący Gminę Gniezno) oraz Grzegorz i Beata Rossa (reprezentujący Gminę Mieleszyn). Pucharem uhonorowano również najlepszą załogę kobiecą : kierowca Monika Zefirian i pilot Ilona Kot.

Po przyjeździe załóg na metę rajdu przeprowadzono dodatkową nieobowiązkową konkurencję przejazdu trasy na hulajnodze w „miasteczku ruchu drogowego” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku. Konkurencję tą wygrał Maciej Małecki, drugie miejsce zajął Kacper Zybała, a trzecie przypadło Michałowi Lewandowskiemu.

Zwycięzcy we wszystkich klasyfikacjach, na trzech pierwszych miejscach, otrzymali puchary ufundowane i wręczone przez Burmistrza Gminy i Miasta Kłecko p. Marka Kozickiego. Gośćmi honorowymi imprezy byli : Prezes Automobilklubu Wielkopolski p. Robert Werle, Burmistrz Gminy i Miasta Kłecko p. Marek Kozicki i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku p. Zbigniew Bubacz.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc przy przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy, szczególnie władzom samorządowym gmin Łubowo i Kłecko, Firmie EKOINSBUD p. Piotra Kaczmarka z Gniezna oraz Firmie POL-Car Filia Gniezno za obsługę techniczną rajdu i jednocześnie zapraszają załogi na następny rajd z tego cyklu, który odbędzie się w dniu 9 września br.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki