BIPPiątek, 09.6.2023

Prawie jak na żużlowym torze

Prawie jak na żużlowym torze
Trójka reprezentantów Gminy Gniezno: Monika Fifer, Marta Czerniak i Mateusz Fąfara, którzy w lutym bieżącego roku pokonali reprezentację Startu Gniezno, mieli okazję poczuć się niczym zawodnicy „czerwono-czarnych”. Jazda bolidem SR 3 RS z profesjonalnym kierowcą rajdowym, podczas którego z zawrotną prędkością trzykrotnie pokonali Tor Poznań z pewnością na długo zapadła w pamięć znawcom gnieźnieńskiego żużla.

Odwagę reprezentantów Gminy Gniezno podziwiał Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, który wraz z przedstawicielem żużlowego pierwszoligowca Damazym Gandurskim towarzyszył tego dnia laureatom Turnieju w realizacji nagrody głównej. – Finaliści „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Żużlu”, zapracowali na dzisiejszą nagrodę swoją wiedzą, umiejętnościami, oraz tym że musieli zmagać się z innymi drużynami i w sposób rewelacyjny pokonali drużynę Startu Gniezno – powiedział Starosta. – Monika, Marta i Mateusz z pewnością zasłużyli na tę wyjątkową nagrodę. Finałowa potyczka z przedstawicielami gnieźnieńskiego Startu była bardzo zacięta. Jednak to reprezentacja kibiców zgarnęła pełną pulę - dodał rzecznik prasowy TŻ Start.

Tuż po zakończeniu ponad dwunastokilometrowej trasy, mieszkańcy Gminy Gniezno nie kryli podekscytowania. - Najbardziej podobał mi się moment, w którym spojrzałam na licznik wskazujący prędkość 200km/h – przyznała Monika Fifer. - Warto było wziąć udział w Turnieju, bo emocje towarzyszące jeździe bolidem po profesjonalnym torze wyścigowym są niesamowite - wtórowała Marta Czerniak. – Przejażdżka bolidem SR3 RS z profesjonalnym kierowcą rajdowym to niezapomniane przeżycie – potwierdził Mateusz Fąfara.

Zadowolenie z pobytu na poznańskim torze wyścigowym potwierdził również Starosta Gnieźnieński, który przyznał, że już myśli o kolejnej edycji Turnieju - Chcemy w następnym roku przeprowadzić koleją edycję konkursu. Pracujemy nad jego formą i atrakcjami. Być może zaprosimy do współpracy jeszcze innych partnerów. Pierwsza edycja turnieju pokazała, że warto to robić. Mam nadzieję, że pomysł konkursu będzie jedną z form, które Powiat Gnieźnieński będzie chciał upowszechniać i realizować na przestrzeni najbliższego czasu– dodał Starosta.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki